Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Annelere Kullanım Kılavuzu-Bebek Astrolojisi
Beğen

Pınar Asöcal'ın kaleme aldığı Annelere Kullanım Kılavuzu-Bebek Astrolojisi isimli kitap, bebeğinizin okul çağına kadar olan dönemini burçlar üzerinden açıklamaktadır. Bu kitap sayesinde çocuğunuzu motive edecek unsurları, çocuğunuzun potansiyelini, duygusal ihtiyaçlarını, geliştirilmesi gereken yönlerini öğrenebilir ve çevreye yaklaşımları hakkında yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yazarın bilgilerini, gözlemleri ve tecrübelerini harmanladığı kitap, 'her çocuğun kitabı ayrıdır' ilkesi ile yola çıkarak, bebeğinizi tam olarak tanıyabilmeniz için bebeğinizin doğum haritasını bilmeniz gerektiğini savunmaktadır, doğum haritasının kişiye özel olması, yazarın bu tezini doğrular nitelikte bir bilgidir.

Asöcal'a göre:

Koç burcu bebekleri çok hareketli, kısıtlanmayı sevmeyen, sabırsız ve keşfetmeye meraklı bebekler olduğundan, çoğunlukla erken yürümeye başlayabilir. Yazar, özgür ruhlu ve hareketli koç çocuğunun yaratıcılığını kullanabileceği bir alana ihtiyaç duyduğunu savunurken, genellikle kolay arkadaş edinen bir yapıda olduklarını anlatmaktadır. Ayrıca inatçı yapıdaki koç burcu çocuğunuza yasaklar koymamanız tavsiye edilmektedir.

 

Yazar, boğa burcu bebeğinin alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı olup, değişiklikten pek hoşlanmadığını, yemek yemeyi ve uyumayı çok sevdiğini açıklamaktadır. Oldukça inatçı ve öfkeli olması muhtemel boğa bebeklerine sakin yaklaşmak gerektiğini vurgulamaktadır. Ayrıca yazar, onlar için aidiyet duygusunun ve kendini güvende hissetmenin çok önemli olduğundan bahsetmektedir.

 

Asöcal, ikizler burcu çocuğunun çok meraklı, hızlı ve konuşkan bir çocuk olabileceğini ve aşırı duygusal yakınlıktan hoşlanmayağını açıklamaktadır. Bilgi edinmeyi çok seven ikizler çocuğunun, yaşı büyüdükçe sizi tam olarak dinlemeyebileceğini ancak konunun özünü çoğu zaman kavrayacağını savunmaktadır. Bunların yanısıra, ikizler çocuğunun rutinlerden fazla hoşlanmayacağını açıklamaktadır.

 

Yengeç burcu bebeğinin çok hassas olduğunu söyleyen yazar, yengeç bebeklerinin duygusal gelişiminin 'ait olma' duygusundan geçtiğinden bahsetmektedir. Yengeç burcu çocuğunun yeniliğe alışmasının zaman alabileceğini ve duygusal olarak güvende hissetmenin onlar için en önemli şey olduğunu açıklamaktadır.

 

Aslan burcu bebeklerinin her zaman ilgi odağı olmak ve her şeyin merkezinde olmak istediklerinden bahseden yazar, uykuyu sevmeme ihtimallerinin olduğunu ancak yemek konusunda genellikle problem yaratmadıklarını açıklamaktadır.

 

Yazara göre başak burcu çocuklarının ayakları yere basan, akıllı, düzenli, organizasyon yeteneği gelişmiş, seçici, mütevazı, sakin ve mükemmeli arayan bir kişiliğe sahiptir. Başak çocuklarının kendi düzenlerine sıkı sıkıya bağlı oldukları vurgulanırken, kendi kendilerine yetebilen çocuklar olduklarından söz edilmektedir.

 

Yazar, terazi burcu bebeklerinin genellikle sakin, huzurlu ve sevilmeyi seven çocuklar olduklarını vurgulamaktadır. Yalnız başlarına yatmayı sevmeme ihtimallerinin olduğunu ancak yemek konusunda size pek sorun çıkarmayacaklarını açıklamaktadır.

 

Oldukça karışık ve güçlü karakter özelliklerine sahip olan akrep burcu çocuğunu büyütmenin kolay olmadığından bahseden yazar, uykularının ruh durumları ile yakından ilgili olduğunu, bazen uzun saatler uyuyup, bazen ise uyumakta saatlerce zorlandıklarını anlatmaktadır. Akrep burcu çocuğunun, yaptıkları her iş ile, beraber oldukları herkes ile saplantılı olabilecek derecede fazla duygusal bağ kurabildiklerini, sadakate çok önem verdiklerini ve çok dikkatli disipline edilmeleri gerektiğini açıklamaktadır.

 

Yay burcu çocuklarının özgürlüklerine düşkün, maceracı, enerjik ve hareketli çocuklar olduğundan söz eden yazar, genellikle erken yürüdüklerini ve fiziksel olarak güçlü ve yetenekli olduklarını vurgulamaktadır. Kendilerine güvenli ve meraklı olduklarını, hatta, bu dünyaya hayatın anlamını anlamak için geldiklerini savunmaktadır.

 

Asöcal, oğlak burcu çocuğunun disiplinli, planlı ve olgun karakterli bir çocuk olduğunu anlatmaktadır.Oğlak çocuklarının ayakları yere basan, maddi dünyayı anlayan, pratik ve planlı bireyler olduklarından söz etmektedir.

 

Yazar, kova burcu bebeklerinin yaratıcı bir zekaya sahip olduklarını açıklamaktadır. Kova çocuğunun, kural ve rutinlerden hoşlanmayacağını vurgularken, hümanist yapılarından dolayı sevilen insanlar olduklarından bahsetmektedir.

 

Son olarak balık burcu bebeğine odaklanan yazar, genellikle sakin ve uslu bebekler olduklarından söz etmektedir. Balık burcu çocuklarının uyumlu bireyler olduklarını, hayal güçlerinin geniş olduğunu ve genellikle resim yapma eğiliminde olduklarından bahsetmektedir.

 

Asöcal'ın kitabında, bahsi geçen bütün burçlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.
 

Anneform ekibi burçların bebekler üzerindeki etkilerini ayrı ayrı açıklaması ve öneriler sunması açısından kitabı faydalı bulmuştur.

Yorumlar