Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Kişisel Gelişim Kursları Var Mıdır?
Beğen

Yaşam Koçu Aygül Öztürk kişisel gelişim kurslarını anlatıyor.                                      

                        "Kişisel gelişim kursları var. Kişisel gelişim kurslarının içerisinde birebir kişisel gelişim adı altında bir kurs yoktur fakat koçluk eğitimleri olabilir. Bol bol kişisel gelişim seminerleri var, bunları takip edebilir insanlar. Bunların birçok başlığı vardır.İnsanlar kendilerine en yakın olduğunu hissettiği konuların üzerine gidebilirler  ve üniversitelerde kişisel gelişimle ilgili konferanslar verilmekte, bunları takip edebilirler.

Diğer taraftan da anne adayları doğum sonrasında ya da doğumdan önce kendilerini bu anlamda geliştirmek istiyorlarsa, kişisel gelişimle ilgileniyorlarsa ya bu tür eğitimler alabilirler, koçluk eğitimleri ya da seminerleri takip edebilirler. Birçok semineri takip etmek kendilerini her anlamda iyi hissetmelerini sağlayacaktır.

Öncelikle anne adayı kendi için bir şeyler yaptığı zaman her zaman mutlu olur. Ne zaman kendini mutlu hissederse otomatik olarak bebeğine de hissettirir. Dolayısıyla öncelikle kendi mutluluğumuz, kendi gelişimimiz ve sonra da çocuğumuzun gelişimi.

Aynı uçaklardaki gibi gerekli durumlarda öncelikle oksijen maskesini kendinize takın sonra çocuğunuza takın çünkü siz eğer nefes alamazsanız çocuğunuza hiçbir faydanız olamaz. Dolayısıyla kendi gelişiminizin tamamen çocuğunuzun gelişimine de katkısı olacaktır. Bunun için hayatınızın her döneminde kişisel gelişiminizi, özgüveninizi hep doruk noktasında tutmanızı temenni ederim."

Aygül Öztürk Çalıştığı Yer: Özel Klinik
Yorumlar