Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Duygu Yönetimi Nasıl Yapılır?
Beğen

Yaşam Koçu Aygül Öztürk duygu yönetimi ile ilgili bilgilendirmede bulunuyor.                                

     "Kişiler duygu yönetimlerini nasıl yapabilirler? Öncelikle şöyle söylemek istiyorum; düşüncelerimiz duygularımızı, duygularımız da davranışlarımızı getiriyor.

Aslına bakarsanız öyleyse davranışlarımızdan duygularımıza, duygularımızdan düşüncelerimize doğru çıkarsak; bizi düşüncelerimizin etkilediğini görürüz. Duygu yönetimimizi de düşüncelerimizi kontrol ederek yapabiliriz. Bu düşünceye sahip olduğumuz şey neyse , belki kötü duygulara neden olan düşünceye sahip olduğumuz şey her neyse onu ortadan kaldırmak için öncelikle şöyle bir soru sorabilirsiniz kendinize: Bu düşünceye neden olan şey benimle mi ilgili? Bu gerçekliği ben mi yaratıyorum yoksa gerçekten bu olay, böyle bir şey var mı? Bu soruyu sorduktan sonra eğer cevabınız bunu ben yaratıyorumsa;  direkt o duygudan çıkmanız gerekiyor. Hayır bu bir gerçeklikse sadece bu duygudan çıkmak istiyorsanız; öyleyse size şöyle bir tavsiyede bulunabilirim: Derin derin nefes almak, sonrasında ortamınızı değiştirmek,sonrasında da direkt odak noktanızı değiştirip o duygudan çıktığınızı farkedeceksiniz.

Duygularınızı kontrol altına almak aslında o kadar da zor değil, çok da kolay bir şey. Sadece doğru soruları kendinize sorarak: Bu duygudan çıkmak istiyor muyum? Cevabınız evetse biraz önce söylediğim şeyleri yaparak halledebilirsiniz."

Aygül Öztürk Çalıştığı Yer: Özel Klinik
Yorumlar