Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Global Anne Ağına Hoş Geldiniz!

GLOBAL ANNE AĞIMIZ için farklı kültürlerden ve geleneklerden gelen anneleri arıyoruz. Hamilelikte ve ebeveynlikteki kültürel farklılıkları anlama ve öğrenme konusunda sizlerin değerli yardımlarını bekliyoruz.

Ne yapabilirsiniz ?

Sizin için her hafta yeni bir konu sunuyoruz. Haftalık sorumuzu yanıtlamanız için sadece 10 dakikanızı rica ediyoruz ya da dilerseniz şimdiye kadar yayınlanan herhangi bir sorumuzu da yanıtlayabilirsiniz.
Araştırmalarımızı desteklerseniz çok memnun oluruz.

Daha fazla bilgi
Anneler için Küresel bir Platform ... Hamilelik, Doğum, Annelik ve Bebek Bakımı ile ilgili İnançlar ve Uygulamalardaki Kültürel Farklılıklar. Annelik küreseldir. Bu nedenle hamilelik, doğum, bebek bakımı ve annelik ile ilgili uygulamalar; kültürel farklılıklar, etnik köken, gelenekler ve inançlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Hamilelik ve doğum üzerine evrensel deneyimlerle farklı etnik ve kültürel yaklaşımlar hakkında bilgi edinmek harika olmaz mıydı? Bir annenin hamilelik, doğum ve doğum sonrası deneyimleri büyük ölçüde onun kültürüne bağlıdır. Kültür, kadınların günlük yaşamında önemli bir yer tutar; özellikle de hamilelik ve doğum gibi kadınların en önemli yaşam olaylarında kültürün rolü büyüktür. Her kadının deneyimi emsalsiz olmasına rağmen, doğum deneyimi tüm kadınlar arasında nerede yaşadıkları gözetilmeden evrensel olarak görülebilir. Hamilelik, doğum ve doğum sonrası bakımın kültürel boyutları, olası ebeveynlerin ve ailelerinin etkileşimlerini etkiler. Her kültür, hamilelik ve doğumu çevreleyen kendi tutumlarına, değerlerine ve inançlarına sahiptir. Dünyayı dolaşarak farklı anneler ile bilgi alışverişi yapmak pek mümkün değildir. Ancak, bilgisayar başında oturarak www.anneform.com adresinde oturum açıp global anne projesindeki paylaşımları okumak, yorum yazmak ve hatta global annelerin arasına katılmak çok kolay! Sadece anneler için oluşturulan bu portal, her kadına birbirlerinin yaşamına göz atma, eğlenme, birbirlerini destekleme ve ortak sorulara verilen cevapları okuyarak bilgi edinme şansı veriyor. Web sitemizin bu bölümünde amaç; hamileliğe, doğuma ve anneliğe ilişkin kültürel yetkinlik, farkındalık ve duyarlılığın birleşimini inceleyerek kültürel çeşitliliği ortaya koymaktır. Dünyanın her yerinden anneler her hafta yeni bir konuyu tartışıyor. Tüm tartışma konularını, yorumları ve annelerin cevaplarını anneform.com sitesinden okuyabilirsiniz. Her hafta bir soruya cevap verebilir ya da tüm geçmiş sorulara bakıp onlardan istediğinizi cevaplandırabilirsiniz.
Kırışıklıkları önlemek için ne yapıyorsunuz ya da kırışıklıktan kurtulmanın en iyi yolu nedir?
10-10-2014 Devamını Oku
0 0
Hiç estetik ameliyatı olmayı düşündünüz mü? Hangi estetik ameliyatını olmak isterdiniz?
10-10-2014 Devamını Oku
0 0 1
Sizce İsveç, Dukan ya da Atkin gibi diyetler sağlıklı mı?
10-10-2014 Devamını Oku
0 0 2
Doktorunuzun erkek ya da kadın olması fark eder mi?
10-10-2014 Devamını Oku
0 0 2
Adet öncesi sendromunu rahatlatmak için önerileriniz var mı?
10-10-2014 Devamını Oku
0 0
Evlat edinme konusundaki düşünceleriniz nelerdir?
10-10-2014 Devamını Oku
0 0
Sizce güzellik kavramı öznel midir?
10-10-2014 Devamını Oku
0 0 1
Kalabalık aileler konusunda ne düşünüyorsunuz?
10-10-2014 Devamını Oku
0 0
Partnerinizin farklı kültürden/milletten/dini inançtan olması nasıl bir durum?
10-10-2014 Devamını Oku
0 0
Vücuttaki selüliti azaltmanın en iyi yolları nedir?
10-10-2014 Devamını Oku
0 0