Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
5 Adımda Her Fotoğrafta Güzel Görüneceksiniz!
Beğen
AnneForm Ekibi

 

Bazı insanlar hiç çaba sarf etmeden fotoğraflarda oldukları gibi, hatta olduklarından daha güzel görünmeyi başarırlar. ‘Fotojenik’ diye tabir ettiğimiz bu şanslı insanlardan biri değilseniz, kendinizi fotoğraflarda çirkin ve sönük buluyorsanız, bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Halbuki fotoğraflarda güzel görünmek hiç de zor değil!

Güzelliğinizi fotoğraflara yansıtmak için önerilerimize kulak vermelisiniz:

 

 

1. Doğru Poz

Aynanın karşısına geçip poz denemeyi komik buluyor olabilirsiniz ama kesinlikle işe yarayan bir yöntem. Ayna karşısında deneme yaparsanız, yüzünüzün hangi açıdan daha hoş göründüğünü ve hangi pozun size daha çok yakıştığını öğrenip, kendinizi keşfedebilirsiniz. Doğru pozu bulmak için kendinizi güzel bulduğunuz fotoğrafları da incelemenizde fayda var.

 

2. Doğru Duruş

Fotoğraf boydan çekilecekse birkaç unsura daha dikkat etmeniz gerekiyor. Göbeğinizi içe çekip omuzlarınızı geriye atmayı unutmamalısınız. Poz çeşitliliği yakalama açısından size önereceğimiz alternatif pozlar şöyle:

  • Ayak bileklerinizi çapraz şekilde tutarak iddialı bir görüntü elde edebilirsiniz.  
  • Omuz üstünden geriye doğru bakarak cazibeli bir görüntü elde edebilirsiniz.
  • Olduğunuzdan daha ince görünmenin püf noktası düz durmaktansa hafif yan durarak poz vermektir.

 

3. Doğallık

Ayna karşısında doğru pozu bulduysanız şimdi sırada bu pozu doğallaştırmak var. Hayal gücünüzü kullanın, bu pozu vermek için en uygun duyguyu belirleyin ve bu pozu vereceğinizde belirlediğiniz duyguyu hatırlayarak duruşunuzu doğallaştırın.

 

4. Doğru Makyaj

Özellikle gece çekilen fotoğraflarda flaş kullanımından dolayı yüz daha soluk görünür. Bu durumu engellemek için özellikle gece makyajınızda daha canlı renkler kullanmalısınız.

 

5. Doğru Zaman

Düşük gözler ve çökük bir ifade ile fotoğraf karelerine hapsolmak istemiyorsanız, fotoğraf çekme işini günün ya da gecenin geç saatlerine bırakmayın.

 

Eğer bu maddeleri muhteşem bir gülümseme ile desteklerseniz, siz de fotojenik insanların biri olabilirsiniz!

 

 

AnneForm Ekibi Çalıştığı Yer: AnneForm
Yorumlar