Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Beslenme ve Egzersiz Konusundaki Yanlışlar
Beğen

Formda olmak için, ilk olarak kendinize bir hedef belirleyin. Daha sonra hedefinize uygun olarak kendinize bir egzersiz  ve beslenme programı hazırlayın; son olarak da sürecin verimli olması adına, yanlışlarla gerçekleri birbirinden ayırın.

'Gece yemek yağ oranınızın artmasına sebep olur'

Ne zaman yediğiniz değil, gün içinde toplam ne kadar kalori aldığınız önemlidir. Gece aldığınız kaloriler eğer yedikten 1 saat sonra uykuya dalmazsanız kendi kendine yakılabilir. Eğer geceleri bir şeyler atıştırmak istiyorsanız günlük yaktığınız kaloriyi hesaplamalısınız. Gece aldığınız bu enerjiyi belki bir sonraki gün kullanabilirsiniz.

'Her açlık hissettiğinizde yemek yemeye ihtiyacınız vardır'

Bazen vücut susuz kaldığında ortaya çıkan belirtiler açlık olarak algılanabilir.

Bu ayrıca psikolojik açlık da olabilir; ikisini kesinlikle birbirinden ayırmalısınız.

'Egzersiz yapmak yorucudur'

Aksine düzenli egzersiz sayesinde uykusuz gecelere ve strese karşı koyabilirsiniz. Bir egzersiz planı sayesinde günlük çalışmalarınızda kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz.

'Kilo vermek için tek ihtiyacım olan şey yememek'

Sağlıklı kilo vermeyi sürdürebilmek için iyi bir beslenme programının yanı sıra egzersiz planınızın da olması önemlidir. Çok sıkı bir diyet sonucunda kilo verebilirsiniz; ancak konuyu tek taraflı ele alan bu yanlış diyet yüzünden su kaybı yaşamanız ve kas oranınızda azalma olması olasıdır. Zinde olmak, kısa vadede kendinizi birçok şeyden kısıtlamanızla ortaya çıkacak bir durum değil; bilinçli bir şekilde yaşam tarzı olarak benimseyerek elde edebileceğiniz bir sonuç olmalıdır.

'Karbonhidratlar ömür boyu düşmanımızdır'

Karbonhidratları tümüyle kesmek yerine yediğiniz karbonhidrat miktarına dikkat edin; çünkü genelde sorun ne yediğinizde değil ne kadar yediğinizdedir.

Lifli içerikleri yüzünden tam tahıllı ürünler sindirim sistemi için yararlıdır.

Kek ve patates kızartması gibi lezzetli yiyecekleri doyumluk değil, tadımlık yemeyi tercih edin.

Yorumlar