Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Bitki Yağlarının Faydaları ve Uygulanması
Beğen

Aromaterapinin çok çeşitli faydaları vardır. Bazıları herkesçe bilinir, örneğin soğuk algınlığı tedavisi ve ağrı kesici olarak kullanılmaları gibi. Duygusal gerginliğin dağıldığını hissetmek gibi daha içgüdüsel tepkiler de söz konusudur.  Aromaterapi, duyuları keşfetmemizi sağlar. Uçucu bitki yağlarını en iyi şekilde kullanmak onları kullanmanın en uygun yolunu bulmaktan geçer.

Masaj: Yumuşak ve uzun masajlar, kan basıncını düşürmek ve stresi azaltmak için tavsiye edilir. Dolaşımı hızlandırır, kas spazmını rahatlatır ve ağrıları dindirir. (Ylang ylang yağı, bergamot yağı, ardıç yağı, gül yağı)

Banyolar: Rahatlatan aromaterapi banyoları, özellikle akşamları zihni boşaltmaya yardımcı olur.  Suya eklenen bazı bitki yağları, stres ve kaygıyı hafifletmekte etkili olabilir. (Lavanta yağı, melisa yağı, yasemin yağı, adaçayı yağı)

İnhalasyon: Grip, soğuk algınlığı ya da sinüzit durumunda nefes alıp vermeyi rahatlatmak için özellikle yararlıdır. (Tarçın yağı, okaliptus yağı)

Vaporizatörler: Aroma odaya yayılıp hoş bir ortam yaratırken, solunum sorunlarını da azaltmaya yardımcı olur. (Menekşe yağı, sandal ağacı yağı, melisa yağı)

Kompres: İlk yardım uygulaması olarak, dezenfeksiyon sağlar. (Nane yağı, kekik yağı)

 

Yorumlar