Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Bitki Yağlarının Gücü
Beğen

Araştırmalar sonucunda, hangi uçucu bitki yağlarını kullanmanın güvenli olduğu ve hangilerinin cilde iyi geldiği tespit edilmiştir. Profesyoneller, uçucu bitki yağlarının iyileştirme özellikleri ile ilgili çeşitli kilit buluşlar gerçekleştirmişlerdir.

Kuru Ciltlerin Nemlendirilmesi

Cildiniz için pahalı ürünler kullanmak yerine, bitki yağlarından yararlanarak doğal yollarla cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Badem, avokado ve ayçiçeği yağları, cilt besleyici ve nemlendirici özelliği ile cildinizin ihtiyacı olan nemi ve bakımı sağlamada size yardımcı olacaktır.

Yağlı ve Akneli Ciltler İçin Çözüm

Yağlı ciltlerin bakımında en önemli husus, yağ oranının dengelenmesidir. Jojoba yağının cilt üzerindeki yağı dengelediği yaygın olarak bilinmektedir. Akneli ciltler için ise anti-bakteriyel ve sakinleştirici etkisi bulunan çay ağacı, lavanta, karanfil ve bergamot yağlarının kullanılması cildin düzelmesinde etkili olacaktır.

Selülit ve Çatlakların Giderilmesi

Ciltte oluşan hasarların giderilmesinde E vitamini içeren yağların kullanılması faydalıdır. Özellikle fındık, susam, ardıç ve zeytin yağı gibi yağlarla hasarlı bölgeye düzenli olarak masaj yapılması, ciltteki çatlak ya da selülit sorununun hafiflemesini sağlayacaktır.

Virüslerle savaşmak

Bağışıklık sisteminin çeşitli virüslerle tek başına savaşması beklenir. Birçok araştırma, uçucu bitki yağlarının virüslerin çoğalmasını durdurduğunu, böylece bağışıklık sisteminin de onları daha rahat yendiğini öne sürmektedir.

Mantar enfeksiyonları

Limon otu  ve kişniş tohumunun ayak mantarı gibi çeşitli mantar enfeksiyonlarına iyi geldiğini belirten birçok araştırma vardır. 

Kan basıncının düşürülmesi

Yüksek kan basıncı genellikle daralmış atardamarlarla birlikte ortaya çıkar. Kanın daha rahat bir şekilde akması için damarların açılması gerekir. Damarların açılmasına vazodilatasyon denir. Araştırmalar lavantanın iyi bir damar genişletici (vazodilatör) olduğunu belirtmektedir.

Epilepsi ile baş etmek

Epilepsi hastaları ile yapılan terapötik denemelerde biberiye, lavanta gibi kâfurudan zengin uçucu bitki yağlarının nöbet oranını hafifçe arttırdığı görülmüştür. Kullanmadan önce bir profesyonele sormak zaruridir.

 

Yorumlar