Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Cilt Türünüze Göre Alışveriş
Beğen

Mükemmel bir cilt görünümüne sahip olmak istiyorsanız, cilt tipinize uyumlu ürünler kullanmanız gerekir. 

(Cilt tipinizi hala bilmiyorsanız, Cilt Tipleri yazımıza göz atın.)

Yağlı Ciltler

Salisilik asit en önemli yardımcınızdır. Bu yüzden ürünlerin içindekiler kısmında salisilik asidi arayın. Günlük temizleme ürünleri için dökülmeye karşı etkili ürünleri tercih edin. Sivilcelerden arındıran ürünleri tercih ederek bakterilerden de kurtulun. Sülfür içerikli maskelerden haftada bir uygulayın. Yağ seviyenizi dengelemek için nemlendirici kullanın. Güçlendirmeyi arttırmak için seramidli nemlendirici gece kremleri kullanın.

Kuru Ciltler

Aldığınız ürünlerde şu niteliklerin olmasına özen gösterin; su bazlı, kolajen ve dökülmeye karşı etkili. Cansız görünen cildinizden kurtulmak için nemlendirici yüz yıkama ürünleri kullanın. Nemlendirici glikolik asitli ürünlerle yüz yıkamak cilde canlılık verir. Kolajen üretiminizi arttıran peptit serum kullanın. Antioksidan içerikli güneş korumalı günlük kremler kullanın. Gliserin, omega, seramid, hyalüronik asit açısından zengin içerikli gece kremleri kullanın. Su bileşimli retinol, kolajen üretimiyle hücre döngüsünü dengeler.

Hassas Ciltler

Asit içerikli ürünler tahriş edebileceğinden uzak durun, içinde retinol bulunan ürünler sizin için en iyi seçenektir. Doğal içerikli hasssas ciltler için olan ürünleri kullanın. Radikallere karşı korunmak için mineral içerikli güneş kremi ya da günlük kremlerden kullanın. Ayrıca cildin kalitesini arttırmak için koruyucu antioksidanlı ürünlerden kullanılabilir. Normal gece kremlerinden kullanın, sadece su bazlı olanlardan almanız yeterlidir. Hassas ciltler için olan retinol içerikli ürünler ve kolajen size en uygun bakım içeriğidir. 

Yorumlar