Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Diş Beyazlatma Perhizi
Beğen

Dişlerinizi beyazlatmak istiyor fakat dişçiye gitmekten korkuyor musunuz? Dahası kendi kendinize yaptığınız bakımlar dişlerinizde hassasiyet mi yaratıyor? Sizin için hassasiyet ve acı yaratmadan dişlerinizi beyazlatmanızı sağlayacak bir önerimiz var: Beyazlatma Diyeti!

Tükettiğiniz yiyecek ve içeceklere dikkat etmek dişlerinizin beyazlığını korumak açısından önemli. Koyu çaylar, kahveler, kırmızı şarap ve şekerli meyve suları gibi içeceklerden kaçınmayı deneyin. Tabii tütün ürünlerinden de.

Pancar turşusu gibi koyu renkli şekerli yiyeceklerden ve çikolata gibi tatlılardan uzak durmak da mühim.

Mümkün olduğunca yeşil sebze tüketin, iyice pişirin. Sağlıklı sebzeler arasında brokoli, ıspanak, karnabahar ve kereviz sayılabilir. Bu listeye diş temizleme özelliği olan havuç gibi yiyecekler de eklenebilir.

Meyve tüketmek bedeninizin olduğu kadar dişlerinizin sağlığı için de oldukça faydalıdır. Doğaları itibariyle dişlerimizi beyazlatmaya yarayan mayhoş sıvıların elma, çilek, armut gibi meyvelerde bulunduğu keşfedildi. Örneğin, çilekteki malik asit doğal bir diş beyazlatıcı olarak sayılabilir. Öte yandan, çok fazla limon ve greyfurt tüketmek sahip oldukları yüksek asit seviyesi sebebiyle diş mineleriniz için zararlı olabilir.

Bunlara ek olarak, diğer içecekler yerine su tüketmek de yalnızca ağzınızı temizlemesi açısından değil, dişleri temizleme özelliği olması yönünden de önemlidir.

Püf Noktaları:

  • Dişlerinize yaptığı etkiyi azaltması bakımından koyu içecekler içerken pipet kullanabilirsiniz.
  • Çok fazla şeker tüketmekten uzak durun. Sakız çiğnemekten hoşlanıyorsanız, şekersiz olanları tercih edin.
  • Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın. Gargara ve mümkün oldukça diş ipi kullanmaya gayret edin.
  • Ağır köri soslu Hint yemekleri gibi fazla soslu yiyeceklerden kaçının.
Yorumlar