Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Dumanlı Göz Makyajı
Beğen

Son yıllarda makyaj trendleri listelerinden düşmeyen, neredeyse bir klasik haline gelen dumanlı göz makyajı2015 trendleri arasında da yerini çoktan aldı. 

Çarpıcı etkisinin yanısıra uygulama kolaylığı, dumanlı göz makyajını kadınların vazgeçilmezi haline getiririyor. 

Derin ve cazibeli bakışlar için ipuçları:

- Uygulanan makyajın göz kapağı kıvrımında yok olmasını engellemek adına, farın altına baz uygulayın. Bunun için hafif, mat bir göz farı bile kullanabilir.

- Orta derecede yağ içeren, koyu renkli, tercihen siyah bir göz kalemi ya da eyeliner, göz şeklinizi belirginleştirmek için çok faydalı olacaktır.

- Dumanlı etkiyi yaratmak için, kullanacağınız rengin, en az iki farklı tonuna sahip olmalısınız.

- Koyu renkli bir rimelle kirpiklerinizi belirginleştirmelisiniz.

 

Dört adımda dumanlı göz makyajı:

I. Göz farı bazını göz kapağına yayarak uygulayın ve kurumaya bırakın.


II. Göz kalemini uygulayın, gözün ortasına gelen kısmını kalınlaştırın. Çizgiyi göz hizasının dışına çıkarmamalısınız. Çizgiyi çektikten sonra parmağınızla çizgiyi dağıtabilirsiniz.


III. Daha açık bir göz farı uygulayarak, göz kapağından kaş kemiğine ulaşacak kadar sürün. Daha sonra daha koyu olan farı kapak kıvrımının altına uygulayın. Fırçayı bastırıp, renkleri birbirine karıştırabilirsiniz. Fırça yardımıyla göz farını yedirin ve göz kapağı kıvrımına kadar olan kısmı dağıtın. Göz kapağı kıvrımı, dumanlı gözlerin püf noktasıdır. Bu noktaya önem vermelisiniz! Farı dağıtırken eyeliner ya da kalemin yok olması gerekir yani çizgi halinde belirgin kalmamalıdır. Göz altınıza kalem uyguladıktan sonra hafif fırça darbeleri ile far uygulayın.


IV. Rimel uygulayarak işlemi bitirin. 

Yorumlar