Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Duygusal Sağlık Önerileri
Beğen

-Önyargınızı bir kenara bırakın ve insanları dinlerken varsayımlarda bulunmayın. Onları sadece duymaya değil, dinlemeye de çalışın. Kişilerin, kendilerini ifade etmelerine izin verdiğinizde, birçok farklı yaklaşımı da keşfetmiş olacaksınız.

- Değişim, hayatın anlamıdır. Değişime bazen kendimiz karar versek de hayatın akışını her zaman kontrol edemeyiz. Yeniliklere kendinizi adapte etmeye çalışın ve fırsatları değerlendirin. Unutmayın ki; değişime karşı koymak adına enerji harcamaktansa; yeni bir duruma ayak uydurmak için enerji harcamak daha faydalı olacaktır.

- Mutluluğunuz veya mutsuzluğunuz için sorumluluk alın. Diğer insanları suçlamak ve bahanelere inanmak çok daha fazla kaygıya neden olabilir. 

- Kahkahanın mutluluğun altın kaynağı olduğu söylenmektedir. Tüm düşünceleri geride bırakarak anın keyfini çıkarmak hayatın mucizesidir. Anı Yaşayın!

- Kendinize gülmeyi öğrenin. Kişisel eleştiri yapın ve tüm ruh hallerinizle barışık olun.

- Başarı hissi sizi hayata bağlayabilir. Kendini tanımak ve bilmek kendine güvenle doğrudan bağlantılıdır. Kendinizi tanıyarak kendinize uygun hedefler belirleyin. Gerçekçi hedefler koyarsanız, onları başarabiliyor olmak sizi motive eder. Hedeflediğiniz konularda başarılı olmak kendine güvenin garantisi olacaktır. 

- Her bireyin farklı bir doğası vardır. Olumsuz düşünceler, hayatın bir parçasıdır; ama onları düşük bir seviyede tutmaya çalışın. Unutmayın ki; çevresindeki insanlara çok fazla olumsuz düşünce yayan insanlar, enerji vampiri olup diğer insanları da kötü etkileyebilir. Etrafınızı olumlu düşünceler ve insanlarla çevrelemeye çalışın. Elbette insanlara yardımcı olmak iyi bir özelliktir; ama omuzlarınıza çok fazla yük bindirmeyin. Neşenizi koruyun ve sizi mutlu eden insanlarla görüşün. Çevrenizde de sizi destekleyen ve motive eden insanlar olsun.


- Ruh sağlığını fiziksel sağlıktan ayırmamız mümkün değil. Hastalıkların çoğu iki boyutta birden gelişir. Bedenimize ve ruhumuza kötü davranmamak bize iç huzur olarak geri dönecektir. Egzersiz, düzenli hayat döngünüzün bir parçası olsun. Egzersiz, hormonal durumumuzu değiştirir ve salgılanan seratonin sayesinde, depresyon da kaybolur.


- Duygularınıza önem verin. Duygularınızı yazarak ya da konuşarak paylaşmaya çalışın. Bu, rahatlamanızı sağlayacak ve ilişkilerinizi geliştirecektir. Yazarak utanma hissetmeden ve doğru kelimeleri seçme sorumluluğu olmadan kendinizi tamamen özgür bir şekilde ifade edebilirsiniz. Yazmak aynı zamanda kendinizi rahatlatmanın da güzel bir yoludur; özellikle de negatif duyguların zirvesinde olduğunuzda.

Yorumlar