Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Göz Bakımı
Beğen

Göz bakımında düzenli uykunun, beslenme biçiminin ve yaşam tarzının önemi  aşikardır. Yetersiz uyku veya gereğinden fazla uyku sabahları şiş gözlerle uyanmamıza sebep olurken, yetersiz beslenme ve sigara, alkol gibi sağlığa zararlı ürünlerin kullanımı da gözlerimizi olumsuz etkiler. Tüm bunların yanı sıra, dijital ekranlara çok fazla bakmak da göz sağlığı ve güzelliği açısından olumsuz etkilere sahiptir.  

Çok çeşitli göz bakım ürünü olduğundan, aralarından doğru olanı seçmek bir hayli güçtür. Jel bazlı göz bakım ürünleri genç ve yağlı ciltlere iyi gelirken, birçok kadın hafif göz kremlerini tercih etmektedir.  
Arada sırada gözlere az bile olsa bakım yapmak faydalıdır. En zayıf parmağımız yüzük parmağı olduğundan, bakım ürünlerini bu parmakla göze uygulamak daha iyidir. Bu bakım sayesinde cildimiz daha yumuşak olacaktır ve erken kırışmalar engellenebilecektir.

Gözlerimizin şişmesini nasıl önleyebiliriz?

• Göz kremini yüzük parmağınızla gözaltlarınıza nazikçe uygulayarak, o bölgenin kremi iyice emmesini sağlayın.

• İnce kesilmiş patates dilimlerini gözaltlarınıza yerleştirerek şişliği alabilirsiniz.

• Bir kâseyi buzlu su ile doldurun. İki pamuk pedi kâseye batırın ve pedleri gözlerinize yerleştirin. Pedler ısındığında yenisiyle değiştirin. 

• Gözlerinizin üzerine baskı uygulamak şişliği azaltır ve rahatlık verir. Poşet çay kullanarak çay demleyin. Demlediğiniz çaydaki poşetler soğuduğunda onları gözlerinize yerleştirin. Özellikle papatya çayı yorgun gözlere çok iyi gelmektedir. 

Yorumlar