Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Göz Makyajı İçin İpuçları
Beğen

 Eski bir deyişe göre gözler ruhun aynasıdır. Bu durum, gözlerin dikkat çeken ilk nokta olmasının doğal bir sebebi olabilir.  Güzel bir ilk intiba için göz makyajı son derece önemlidir. Muhteşem gözler için, aşağıdaki küçük ipuçlarından faydalanabilirsiniz:

Kaşlar

Eğer kaşlarınızı kendiniz alıyorsanız, cımbızla almadan önce şekline karar verin. Şekli seçtikten sonra, kaşlarınızı gereksiz ve yanlış yerlerden almamak için renkli kalem kullanın. 

Kapatıcı

Uygun renkli bir kapatıcı uyguladıktan sonra, rengin oturması için birkaç saniye bekleyin. Daha sonra, süngeri nazikçe uygulayarak şişlikleri ortadan kaldırın.

Kirpikler

Kendinize uygun bir rimel aldıktan sonra, kirpik diplerinden yukarı doğru uygulamaya çalışın. Kalın kirpikler elde etmek için sabırlı olmak gerekir. Bir dakika boyunca, rimeli çok yönlü olarak uygulayın ve son olarak aşağıdan yukarıya bir hareketle şekil verin.

Göz farı

İki farklı renkte göz farı kullanmak, göz kapaklarına fazladan derinlik kazandıracaktır. Renk cümbüşü yaratmamak adına her iki tonun da aynı renk ailesine ait olmasına dikkat edin.
Renk, kirpik çizgisinin ortasında olmalı ve kenarlara doğru azaltılmalıdır. Bu, rengin gözlerinizin en geniş kısmında odaklanmasını sağlayacak ve göz şeklinizi belirginleştirecektir.
Renk seçerken, renkli gözlü hanımlar için sıcak, yumuşak renkler, kahverengi gözlü hanımlar içinse canlı renkler daha uygun olacaktır. Siyahın tonları ise genellikle herkes için kurtarıcıdır!

Göz kalemi

Doğal bir göz çevresi görüntüsü için, göz kalemini kapak kıvrımı uzunluğu kadar uygulamakta fayda vardır. Uygun rengi seçerken unutmayın ki daha soğuk tonları, örneğin mavi tonlarını seçmek gözlerin beyazının daha parlak gözükmesini sağlayacaktır. 

Daha uzun süren kalıcı bir görünüm için yumuşak, suya dayanıklı kalemler kullanmaya dikkat edin.

Yorumlar