Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Güneşin Etkileri
Beğen

Güneş ışığında ultraviyole ışınları bulunmaktadır. İnsan vücudunda doğal olarak bulunan melanin, bu ışınları emerek güneş ışığından gelen serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Koyu tenli kişilerde daha fazla melanin bulunduğundan, vücutları bu ışınlara karşı daha iyi korunur.

Güneşlenme, çoğu insanın en sevdiği şeylerden biridir; ancak bunun beklenmeyen etkileri yıllar sonra ortaya çıkabilir. Ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerine karşı melaninin yetersiz kalması sonucu önemli sağlık sorunlarıyla ve güzelliğinizi etkileyebilecek bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Kırışıklık, vücutta kızarıklık, doku bozulması, elastikiyetin azalması gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle 30 yaşından sonra güneşin cildimize etkileri daha büyük problemlere yol açabilir. Güzellik ve yaşlanma sorunlarının dışında, cilt kanseri riski de artar. 

Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için kıyafetler ve kremlerden faydalanılabilinir. Ayrıca güneşlenme süresine ve zamanına dikkat etmek de önemlidir.

Yorumlar