Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Herkes için Refleksoloji
Beğen

Refleksoloji herkese olduğu gibi bebeklere, çocuklara ve hamilelere de uygulanabilir ve insanı gevşetir, rahatlatır.

Bebekler genelde yavaşça uygulanan refleksoloji tedavisine karşılık verirler. Olumlu sonuçlarına bir örnek olarak; uçağın kalkış ve iniş anında bebeğin kulak bölgesi ovalanarak ağrısı geçirilebilir. Bunun gibi birçok basit teknikle bebeklerin rahatsızlıklarına çözümler bulunabilir.  

Refleksolojinin çocuklara uygulanması durumunda daha fazla karşılık alınabilir. Refleksoloji ayrıca çocukların kendi vücutlarını daha iyi tanımalarını sağlar. Mesela bir golf topu kullanılarak baş ağrısı geçirilebilir. Eğer bu tedaviyi çocuğunuza uygularsanız, bir dahaki sefere başı ağrıdığında golf topu arayacaktır. Böylelikle ebeveynler kolaylıkla çocuklarının ihtiyaçları ve rahatsızlıklarıyla ilgili bazı ipuçları elde edebilir.

Hamile kadınlar da hamileliklerinde refleksolojiden faydalanabilir. 20-25 yaşları arasındaki kadınlarda genelde 5-6 saat kadar süren doğurma süresi, refleksoloji sayesinde 2-3 saate düşürülebilir. Refleksoloji size hem doğum yaparkenki ağrılarınızda hem de hamilelik belirtileri ve rahatsızlıklarınızda yardımcı olabilir. 

Yorumlar