Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Kalça Tipine Göre Pantolon ve Etek Seçimi
Beğen

Doğru pantolon seçin

- Dar paça pantolonlar, kalçaları daha sık göstermek için uygundur, ancak skinny (çok sıkı olan jean modeli) modellerin giyilmesi de şart değildir.

- Sigaret pantolonlar da iyi bir görünüm sağlar.

- Koyu renk pantolonlar, kalçanızın küçük ve sıkı görünmesine yardımcı olur. Eğer beyaz giyecekseniz iyi bir görünüm için kalın kot kumaşından olmasına dikkat edin.

- Yüksek belli pantolonlar, poposu geniş olan kişilerde işe yarayabilir. Poponun geniş gözükmesindense yuvarlak gözükmesi daha iyidir. Ama kalçanız zaten küçükse, düşük belli kotları istediğiniz gibi giyebilirsiniz.

- Pantolonlardaki cepler de dikkat edilmesi gereken diğer bir konudur. Büyük cepler sizi daha iri gösterirken küçük ceplerde bu durum tersidir. Ayrıca cebin yeri normal yerinden biraz daha aşağıda ise poponuz daha yukarıdaymış gibi gözükecektir.

Ne tarz etek giymeli?

- Çok sıkı ve dar bir etek giyerseniz poponuz daha düz gözükecektir, eğer bol etek tercih ederseniz de kalçanız daha büyük gözükecektir.

Ne tür kumaşlar tercih edilmeli?

- Parlak kumaşlar genelde dikkati detaylara çeker. Eğer gizlemek istediğiniz bazı kusurlarınız varsa, saten ve ipek yerine başka türde kumaşlar tercih edin.

- Özellikle güneş ışığında, ince kıyafetler giyildiğinde karın ve bacaklardaki kusurlar ortaya çıkabilir. O yüzden kıyafetleri almadan önce güneş ışığında da deneyiniz. 

Yorumlar