Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Kendinizi Takdir Edin
Beğen

Kendinizi takdir etmek, duygusal sağlık açısından çok önemlidir. Kadınların hayatta çok rolü vardır; anne, evlat, arkadaş, eş, çalışan, hayat arkadaşı gibi. Bu roller ve sorumluluklar ağır bir baskı yaratabilir. Değişik rollerde başarılı olmak için, kadınların dikkatli olması ve hayat akışı içinde kendilerine değer vermesi gerekir. Kendinize biraz zaman ayırmak, iyi hissetmek için en iyi yatırım olur.

Kendinizi daha da iyi hissetmek için bazı tavsiyeler:


Öz Keşif (kendini keşfetme)
Kendini keşfetmek, mutluluk için ilk adımdır. Tutumlarımıza, değerlerimize ve amaçlarımıza karar vermemizde yardımcı olur. Bu sayede, bize uygun bir mutluluğu arayabiliriz.  Kendinizi keşif yolculuğuna başlamanız çok önemlidir; birinci tekil şahıslı cümleler kurarak başlayabilirsiniz:

Dünyaya gelme amacım...
Beni mutlu eden şeyler….
Önceliklerim…
Gurur duyduklarım…


Öz Güven
Mükemmeliyetçi olmak hatalarınızı affetmek için bir engel olabilir. İnsanız; hatalar doğamızda var. Hatalarınızdan ders çıkarın ama onlara takılıp sürekli onları düşünerek kendinize işkence etmeniz doğru değil. 
Her gün kendinizi övün, bu size özellikle diğerleri için yaptığınız güzel şeyleri hatırlatacaktır. Her birey eşsizdir ve farklı yetenekleri vardır. Bu yüzden kendi başarı tanımınızı yapın ve kendinizi hiç kimseyle karşılaştırmayın.


Öz Saygı
Öz saygı, başkaları ne düşünürse düşünsün kendinizi iyi hissetmenizin anahtarıdır. Kimse mükemmel değildir ve herkesin farklı zayıflıkları vardır. Kendini tanımak, zayıflıkların hafifletici etkisidir. 
Pozitif olmak sizi ve çevrenizdekileri cesaretlendirecektir. Akrabalarınızla güzel hisler paylaşmak, size pozitif enerji verir. Olumlu bir yaklaşımla, küçük de olsalar büyük de, günlük başarılarınızı takdir edin.

Yorumlar