Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Mükemmel Kalçalar İçin
Beğen

Haydi başlayalım!

Kalçaları şekle sokmanın ilk kuralı doğru yağ tüketimidir. Doğru miktar, yağ tüketiminin tamamen kesilmesi demek değildir çünkü yağ vücut için son derece önemlidir. Yemiş türleri, balık, avokado gibi doğal yağlar tüketmek daha faydalıdır. İyi bir vücuda sahip olmak istiyorsanız en büyük düşmanınızın kafein, alkol, rafine şeker gibi katkı maddeli ürünler olduğunu bilmelisiniz. 

Sağlıklı beslenmenın yanı sıra, özellikle kalça ve bel bölgesinde yağ toplanmasında stresin de etkisi vardır. Bu nedenle, mümkün olduğunca stresten uzak durmaya çalışmalısınız. Yeni bir hobi edinebilir ya da evcil bir hayvan alarak hayatınızda değişiklik yapabilirsiniz.

Masaj yaptırma da kan dolaşımını hızlandıran doğal bir yöntemdir ve bu şekilde kalça ve basenlerdeki yağlanmayı engelleyebilirsiniz. Vücutta depolanan su oranı cilt dokusunun sertleşmesine, bu da aşırı yağlanmaya ve selülite neden olur. Eğer imkânınız varsa en iyisi profesyonel bir masaj yaptırmaktır ancak böyle bir şansınız yoksa sert bir masaj süngeriyle 5 dakika kadar kendinize masaj yaparak yağlı bölgedeki kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

Elastikiyeti engellemek için cildi beslemek de çok önemlidir. Kolajen kullanımının çok faydası vardır. Satın alacağınız ürünlerin üzerinde ‘zayıflama’, ‘kalça kaldırma’, ‘şekil verme’ kelimelerinin olmasına dikkat edin. 

Yorumlar