Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
pH Değerini Düzenleyin
Beğen

Asitli Cilt Belirtileri

Cansız, soluk ve kuru ciltlerdir ve aynı zamanda bu tarz ciltler koruma özelliğini de yitirirler. Sonuç olarak cilt hassaslaşır ve sivilce, iltihap ve erken yaşlanma sorunlarını da beraberinde getirir.

Alkalin Problemi Olan Cilt Belirtileri

Cildin nem oranında bir dengesizlik olduğundan, aşırı derecede kuruluk, deri iltihabı ve egzama görülebilir. Yüksek alkalin seviyesi olması durumunda bu tarz problemlerle karşılaşılabilir.  

pH Değeri Nasıl Dengelenebilir?

• Doğru temizleme ürünlerini tercih edin; 5,5 pH değeri olan temizleme ürünleri son derece idealdir. Ayrıca yağsız, tahriş edici ürünler kullandığınızda veya kullandığınız ürünler cildinizde yanmaya ve kaşınmaya sebep oluyorsa bu ürünlerin cildiniz için fazla asitli olduğunu bilmeniz gerekir.

• Nem seviyesini kontrol altına alın; yaşlandıkça cildinizdeki yağ bezeleri azalır ve pH’ı dengeleyen cilt yüzeyindeki asit seviyesi azalır. Yoğun nemlendirici kullanmak sorunu ortadan kaldırabilir.

• Su için; su da alkalin bulunduğundan, sık sık su içmek pH değerini dengeler.

•  Cildinizin çok sık suyla temas etmesini engelleyin. Cildin çok sık suyla temas etmesi durumunda, cildin dış katmanı sarkabilir.

• Beslenme; tükettiğiniz her hazır yiyeceği cildimiz ter yoluyla dışarıya atmaya çalışır. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu yediğiniz yiyeceklerin ürettiği asit ve alkalin değeridir. 

Rafine ya da işlem görmüş karbonhidratlar, protein ve şeker vücudun asit değerini arttırır. Eğer vücudunuzdaki asit seviyesi gereğinden fazla olursa, vücut sisteminiz aşırı asit seviyesine karşı kendi kendini koruyamaz. Bu seviyeyi dengelemenin en iyi yolu, daha az asitli yiyecekler tüketmektir.

Alkalin üretenler yiyecekler: Su, meyveler ve sebzeler.

Asit üretenler yiyecekler: Rafine ve gazlı içecekler, şeker, alkol, kahve ve kırmızı et. 

Yorumlar