Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Rahatlama Önerileri
Beğen

Nefes almak
Nefes almayı ciddiye almak son derece önemlidir. Enerji için gereken oksijen, nefes alınarak sağlanır, dolayısıyla doğru nefes almak rahatlamaya yardımcı olacaktır. Bu, nerede olursak olalım kullanabileceğimiz bir rahatlama şeklidir. Stresli olduğumuzda, kaslarımız gerilir. Gerginliği azaltmak için; yavaş, derin nefesler alın ve verin. Bunu birkaç defa tekrarlayın.


Egzersiz
Hayatınızın bir parçası olarak egzersiz stres yönetimi için yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, stresli durumlarda fiziksel aktivite, stres seviyenizi azaltmaya hemen yardımcı olacaktır. Bu, kısa bir yürüyüş ya da kapıları kapatıp avaz avaz bağırmak olabilir. Her koşulda kendinize uygun rahatlama egzersizleri bulabilirsiniz. 


Ilık bir duş almak
Çok stresli olduğunuz durumlarda, ılık bir duş alabilirsiniz. Suyun getirdiği rahatlıktan faydalanmanın yanı sıra, ılıklık da kaslarınızın rahatlamasına yardımcı olacaktır. Cildinizde sıcağı ve suyu hissetmek, doğal bir sakinleştirici etkisi yaratacaktır. Aynı zamanda uykusuz gecelerde uykusuzlukla mücadele için de birebirdir. Lavanta gibi herhangi bir rahatlatıcı yağdan bir damla kullanarak da banyo keyfinize keyif katabilirsiniz.


Kendinizi rahatlatın
Karanlık düşünceleri zihninizden çıkarmaya çalışın. Kendinizi tamamen güvende ve huzurlu hissettirecek bir yer düşünün. Kendinizi burada hayal edin ve hiçbir kötü durumun olmadığını düşünün. Hayali huzurlu yerinizi yaratmak için biraz zaman harcayın ve stresli olduğunuzda bu yeri düşünün. Değişimin hayatın temel taşı olduğunu unutmayın ve herhangi bir kötü durum bir şekilde ve bir süre sonra mutlaka değişime uğrayacaktır.

 

Yorumlar