Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Soğuk Algınlığına Karşı 5 Tavsiye
Beğen

Grip aşısı; kışın genelde çoğumuzun çevresinde birileri soğuk algınlığı geçirir. Bakıcınız, çalışma arkadaşlarınız veya bir yakınınız evinize grip virüsünün girmesine neden olabilir. Bu yüzden grip mevsimi başlamadan önce hem kendinize hem de evinizde bulunan herkese grip aşısı yaptırın. Eğer hamileyseniz aşıyı yaptırmadan önce doktorunuza danışmakta yarar var.  

Sigara; solunum rahatsızlıklarının ana sebebidir. Hem kendiniz hem de bebeğiniz için sigaradan uzak durun.  

Elleri yıkamak; virüsleri engellemenin yollarından biridir. Özellikle yemekten önce ve sonra 15 saniye kadar elleri yıkamak önemlidir. El yıkamanın bir alışkanlık haline gelmesi yararlı olacaktır. Ailenize de bu alışkanlığı aşılamaya çalışın.

Dezenfekte etmek; eğer soğuk algınlığı geçiren biri sizin yakınınızda ise, virüsler elektrik düğmeleri, telefon ve kapı kolları gibi şeylerden bulaşabileceğinden o ortamı dezenfekte edin. Bu tarz bir temizlik için kimyasal ürünler kullanmak yerine zeytinyağı veya limon gibi doğal ürünler kullanabilirsiniz.  

Hastalığın yayılmasını engelleyin; çevrenize hastalığı geçirmemek için hapşırırken veya öksürürken farklı bir yere gidebilirsiniz. Tek kullanımlık mendil kullanmak en iyi seçenektir.

Başkasına mikrop bulaştırmamaları için çocuklarınıza hapşırırken veya öksürürken ağızlarını kolları ile kapamalarını öğretin. Hastalığı yaymayı engellemenin diğer bir iyi yolu da kullan at mendil kullanmaktır. Eğer çocuklarınız bir mendile hapşırırsa (veya ellerinin içine) hemen sonra ellerini iyice yıkamaları gerekir.    

Yorumlar