Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
SPA "Selus Per Aqua"
Beğen
AnneForm Ekibi

Tüm dünyada tercih edilen, son zamanlarda daha da popülerleşen SPA ne anlama gelir ve nasıl uygulanır?

SPA Nedir?

SPA kelimesi aslında bir kısaltmadır ve açılımı "Sudan Gelen Sağlık" anlamı taşıyan Latince "Selus Per Aqua"dır. Tarihsel açıdan incelediğimizde kökleri Romalılara kadar uzanmaktadır. Eski çağlarda da suyun rehabilite edici özelliği üzerinde duruluyor ve çağın doktorları tarafından bir çeşit çeşit hidroterapiler uygulanıyordu. Özellikle savaştan dönen Romalı askerlerin iyileşmesi için su ile yapılan tedaviye de "Sanus Per Aquam" (SPA) adı verilmiştir.

 

Adından da anlaşılacağı gibi su ile yapılan bakım ve terapileri kapsayan SPA, uzman eller tarafından SPA merkezlerinde uygulanmaktadır. SPA bakımlarında, su eşliğinde doğal şifalı taşlar, aromatik yağlar ve masaj teknikleri uygulanır. Ayrıca, SPA bakımının yapılacağı atmosfer de rahatlatıcı olmalıdır. Bu atmosferi oluşturmak için SPA uzmanları, hoş kokulu mumlardan, rahatlatıcı bir müzikten ve huzur verici bir dekordan yararlanıyor. Bu bakım ile beraber kişi stresten uzaklaşır, rahatlar ve ferahlama hissine ulaşır.

 

Üzerinde durulması gereken en önemli nokta ise şudur; eğer kronik bir rahatsızlığınız varsa, SPA uzmanı bakıma başlamadan bu rahatsızlık ile ilgili bilgilendirilmelidir. Bu bilgilendirme, bakımın amacına ulaşması ve sorunsuz yapılması için önemlidir.

 

SPA bakımları genel olarak; hidroterapi, kuru terapi, zindelik terapileri ve güzellik terapileri olarak sınıflandırılabilir.

 

SPA bakımı yaptıracağınız yeri iyi seçmeli, bu bakımın uzman eller tarafından yapıldığına emin olmalısınız. 

AnneForm Ekibi Çalıştığı Yer: AnneForm
Yorumlar