Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Yaşlanma Önleyici Ürünler
Beğen

Güneş kremi

Yaşlanma belirtilerinin çoğuna güneşin verdiği zararlar sebep olur. Güneşin ultraviyole ışınları;  doğrudan maruz kalınmadığında bile serbest radikaller üretir. Kırışıklıklara ve yaşlılık lekelerine bunlar sebep olur. Cildinizi yaşlanma etkilerinden korumak adına, en az 15 koruma faktörlü güneş koruyucu krem kullanın.
Eğer, güneşlenme aralarında yüzmeyi planlıyorsanız, suya dayanıklı ürünleri deneyin. Bu korumayı güneşten sonra kullanacağınız yaşlanma önleyici nemlendiricilerle de destekleyebilirsiniz. Güneşten koruyucu ürün kullanıyorsanız bile güneşe uzun süre maruz kalmamak en iyisidir. Güneşin altında kalmak zorundaysanız, uzun pantolonlar ve şapkalar gibi koruyucu kıyafetler giymeye çalışın.

Kırışıklıklar, kendisini en fazla göz çevresinde belli eder, hassas göz çevrenizi UV ışınlarından korumak için güneş gözlüğü kullanın.

Botoks ve dolgu maddeleri

Yaşlanma etkileri için botoks en popüler tedavi yöntemlerinden biridir. Botox, clostridium botulinum denilen bakteriden üretilen bir toksindir. Bu toksin, sinir uçlarıyla organlar arasındaki iletimi sağlayan maddeleri bloke eder. Böylece, mimikler yüzünden alın çizgilerini oluşturan kasların kasılması azalır. Mimik kasları gevşeyince, yüz çizgileri de yok olur. Bu işlem hiçbir dokuya zarar vermez. 

Derin dermal ısıtma da cerrahi olmayan, oldukça popüler bir işlemdir. Cildi ısıtarak yaşlanma etkilerini azaltan kolajen üretimini sağlamaktadır. 

Besin Takviyeleri

Serbest radikallerin etkilerini azaltmak adına, besin takviyeleri alınabilir. Özellikle yeterli vitamin, mineral, amino asit alamayan bayanlar için oldukça önemlidir.

Ovalayarak cildi ölü deriden arındırma

Cildinizi uygun bir ürünle ovalayarak ölü deriden arındırmanın yaşlanmayı önleyici bir etkisi olacaktır. Bu işlem cildin yüzeyinden ölü cilt hücrelerini atar ve cildinize daha sağlıklı bir görünüm sağlar.

Cildi zenginleştiren nemlendiriciler

Nemlendiricilerin düzenli olarak kullanılması, nemin hapsolmasını sağlarken; nemlendiricilerde bulunan besleyici öğeler de cildi toksinlere karşı korur. Nemlendiricilerin düzenli kullanılımı cildinizi güçlendirir ve yenilemeye yardımcı olur.

Cerrahi Müdahale

Bazı bölgesel gerdirme işlemleri yaşlanma belirtilerinizi azaltabilir. Bunlar daha genç bir görünüm elde etmek açısından faydalı olabilir; ancak yüzün tamamının gerdirilmesi yüzde ifadesiz bir görünüme sebep olabilir.

Yorumlar