Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Yaşlanmanın Ardındaki Gizli Sebepler
Beğen

İnflamasyon (iltihap) hücre zarının zayıflamasına  ve yaşlanmaya sebep olmaktadır. Eğer hücre zarı hücreyi koruyabilecek düzeyde olmazsa, serbest radikaller hücrelere zarar verebilir. Bu durum da hem yaşlanmaya hem de bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep olur.

Yüksek glisemik içerikli karbonhidrat tüketimi, stres, bağışıklık sistemini zayıflaması, hormonal değişimler bu iltihaplanmanın sebeplerindendir.

Yaşlanmaya karşı iyi bir bakım yapmaya gençken başlamak gerekir. Yüz temizlemeye önem vermek, nemlendirici ürünler kullanmak ve güneşe karşı önlem almak önemlidir. Yaşlanma karşıtı ürünleri düzenli olarak kullanmaya ise yaklaşık olarak 30’lu yaşlarda başlanır. Yaşlılığın en çok etkilediği ve çizgilere sebep olduğu alan olan yüz bölgesine fazladan bakım yapmak gerekebilir. 

Yaşlanma karşıtı ürünleri seçerken bazı temel içerikleri aramak gerekir. Antioksidanlar çok önemlidir. C vitamini, A vitamini alfa lipoik asit bazı antioksidanlardandır.

Bunların dışında, nöropeptidler vücudumuzda bulunan ve hücrelerin harekete geçmesini sağlayan aminoasitlerdir. Bu harekete geçirme süreciyle beraber cildin yenilenmesi sağlanmış olur. Böylece nöropeptidlerin yardımıyla beraber yaşlanma da yavaşlamış olur. 

Yorumlar