Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Yaz Mevsimi ve Karın Egzersizleri
Beğen

Kadınlar için hayat bazen acımasız olabiliyor. Yaz yaklaşıyor; güneş ve denizle ilgili hayaller kurarken, bir yandan da bikini için hazırlanmak gerekiyor.

Sıkı bir karın için aşağıdaki karın egzersizleri uygulamakta fayda var. Ancak, bu çalışmalar düzgün bir beslenme programıyla beraber uygulanmalı, hile yapmak yok! İyi sonuçlar elde etmek için kararlı olmanız şarttır.

Herhangi bir sağlık sorununuz ya da riskiniz varsa, bu hareketleri denemeden önce bir profesyonele danışın.

* Günlük aktiviteleriniz sırasında her zaman karnınızı sıkmaya çalışın. Bu sadece karnınızın düzleşmesini sağlamayacak, aynı zamanda gün içinde size hedefinizi de hatırlatacaktır. Ayrıca, dik durmak sırt kaslarınızın da sıkı kalmasını sağlar; böylece egzersiz sırasında sırt ağrısı yaşamazsınız.

* Rahat bir şınav pozisyonuyla başlayın. Elleriniz omuzlarınızla paralel bir çizgide olmalıdır. Kalçalarla aynı hizada, düz bir sırt, mükemmel bir şınav pozisyonu oluşturacaktır. Başlayın ve bir dakika boyunca bu pozisyonda durmaya çalışın.  En az üç kez deneyin. Bu sarkan kol arkalarını da çalıştıran, çift yönlü fayda sağlayan bir egzersizdir.

* Sırtüstü düz bir şekilde uzanın, dizlerinizi kırın, ayaklarınızı yere tam basın. Düz uzattığınız elleriniz kalçalarınızın yanında dursun. Mekik yapmaya başlayın ve 45 derece açıya ulaştığınızda bir nefes alıp veriş süresi kadar bekleyin, sonra yavaşça aşağı inerek başlama pozisyonunuza dönün. 10 mekikten oluşan iki seti tamamlamaya çalışın.

* Ağırlığınıza uygun bir ağırlık alın (50 kiloluk bir bayan için 5 kilo uygundur). Ağırlığı çenenizin altında tutun. 50-100 adım yürüyün ve bu süre zarfında, karnınızı sıkın. 2 kez tekrarlamaya çalışın.

* Yere oturun ve ayaklarınızı kaldırarak, ellerinizi başınızın üstünden uzatın. Sırtınızın alt kısmına çok fazla baskı yapmamaya çalışın. Bir dakika boyunca, ayaklarınızı yerden 5 cm yüksekte tutmaya çalışın. Hareketi yapabildiğiniz kadar tekrarlayın.

Yorumlar