Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Yazın Cilt Bakımı
Beğen

Her mevsimin başında, aynen kıyafetlerimizi değiştirdiğimiz gibi güzellik bakımımızın şeklini de değiştirmemiz  önemlidir. 

Cildinizi yaza hazırlamanın bazı kolay yollarını şu şekillerde gerçekleştirebilirsiniz:

- Yağ bazlı makyaj malzemeleri yerine, SPF(güneş koruma faktörlü) içerikli losyonlar kullanmaya çalışın.

- Yüzünüz için beslenmeniz çok önemlidir. Vitamin içeren özellikle avokado gibi yaz meyveleri yemenizin faydası olacaktır. Hem sağlıklı yoldan vitamin almış olursunuz hem de cildinizi doğal olarak da nemlendirebilirsiniz. 

- Cildinize şok uygulayarak onu serinletin. Bu süreç sayesinde gerginleşmiş cilt hücrelerinizi rahatlatabilirsiniz. İçine buz parçası konmuş pamuklu bir bez yardımıyla da bunu yapabilirsiniz. 

- Temizlik asla bitmez! Makyaj malzemelerinizi özellikle de fırçalarınızı temizlemeniz çok önemlidir. Özellikle sıcaklarda fırçalarda bakteri üreyebilir. Akşamdan şampuanla nazikçe yıkayarak sabaha kadar kurumaya bırakabilirsiniz.

- Çok fazla makyaj yapmayın. Aşırı derecede cilt ürünü kullanmak tahrişe ve cildinizde sıkıntılara sebep olabilir. Sadece ihtiyacınız kadarını kullanın.

- Cilt parlamasını engellemek için peeling (cildin ölü hücrelerden arındırılması) yapabilirsiniz. Özellikle yüksek sıcaklarda kan dolaşımınızı hızlandırmak için ihtiyacınız olabilir.   
 

Yorumlar