Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Yüz Şeklinize Göre Saç Modelleri
Beğen

Eğer yüzünüz ovalse; her türlü saç kesimini deneyebilirsiniz. Yüzünüz oval olduğu için oldukça şanslısınız.

Eğer yüzünüz yuvarlaksa; uzun saç kesimlerini denerseniz yüz genişliğinizi dengeleyebilirsiniz. Ayrıca farklı uzunluklardaki saç kesimleri de yüzünüze gidebilir. Çok kısa saç kesimlerinden kaçının çünkü yüzünüzü daha da geniş gösterir. 

Eğer yüzünüz uzunsa; kısa veya orta kesim saç modelleri yüz şeklinize uygun olacaktır. Uzun saç modellerinden uzak durun çünkü yüzünüzü daha da uzun gösterecektir. Yüzünüze doğru kat kat kesilmiş saç modelleri de size gidebilir.

Eğer kalp yüz şekliniz varsa; çene hizanızda kestireceğiniz kısa modeller tam size göre olacaktır. Ayrıca uzun saç kesimlerini de deneyebilirsiniz ancak geriye doğru yatırılan saç modellerinden kaçının.  

Eğer yüz şekliniz kareyse; orta veya kısa saç modelleri yüzünüze uygun olacaktır. Ayrıca perçem bırakmak da daha iyi bir görünüm sağlayacaktır. Çene hizasından biraz daha kısa olarak kesilen saç modelleri sayesinde yüzünüzün genişliğini gizleyebilirsiniz. Uzun ve düz saçlardan uzak durun.

Elmas yüz şekliniz varsa; farklı türlerde saç kestirebilme lüksünüzü sonuna kadar kullanın. Önemli olan saç kesiminde elmacık kemiklerinizin belirgin olmasıdır.

Yüz şeklinizi belirleyin yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorumlar