Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Yüz Şeklinizi Bulun
Beğen

Hangi yüz şekline sahip olduğunuzu bilmek, özellikle saç ve makyaj konusunda doğru bir yol izlemenizde oldukça önem taşır. Yüz şekline göre saç kesimleri, saç modelleri ve makyaj yöntemleri mevcuttur. Kişinin güzellik konusunda bu bilinçle hareket etmesi göz kamaştırıcı bir görüntü kazanmasının ilk şartıdır.

Yüz şeklinizin nasıl olduğuna karar vermenin en iyi yolu yüzünüzü ölçmektir. Bir kalem, bir kâğıt ve mezura alarak ölçmeye başlayın:

1. Elmacık kemiklerinizin bir tarafından diğer tarafına doğru ölçeceksiniz; bir gözünüzün kenarından başlayarak mezurayı burnunuzun üzerinden geçirin ve diğer göz kenarına kadar ölçün. Mezuranın hizasının düz olmasına dikkat edin.  

2. Çene çizginizi ölçün: Mezurayı bir kulak memenizden başlayarak çenenizin üzerinden geçirin ve diğer kulak memenize kadar ölçün.

3. Alnınızı ölçün; alnınızın en geniş noktasından başlayın; bu alan genelde kaşlarınız ile saç çizginizin başladığı yere kadar olan kısımdır.

4. Yüzünüzün uzunluğunu ölçün; saç çizginizin başladığı yerin tam ortasından başlayarak çenenizin ucuna kadar olan kısmı ölçün.

Artık yüz şeklinizi belirlemek için hazırsınız!

• Eğer yüzünüzün uzunluğu, yüzünüzün genişliğinin bir buçuk katı kadarsa o zaman yüzünüzün şekli ovaldir.

• Eğer yüzünüzün genişliği ile uzunluğu aşağı yukarı aynıysa o zaman yüz şekliniz yuvarlaktır.

• Eğer yüzünüzün uzunluğu genişliğinden fazla ise yüzünüzün şekli dikdörtgendir.

• Eğer çeneniz dar, elmacık kemikleriniz veya alnınız çıkık ise kalp yüz şekline sahipsiniz demektir.

• Elmacık kemikleriniz geniş, çeneniz ve alnınız dar ve eşit ise yüz şekliniz elmastır. 

• Yüzünüzün uzunluğu ve genişliği yaklaşık olarak aynı ise yüz şekliniz karedir. Yuvarlak yüz ile aynı gibi düşünülebilir ancak kare yüz daha köşeli ve belirgindir. 

 

* Yüzünüze Uygun Kaş Şeklini Bulmak İster Misiniz?

* Yüz Şeklinize Göre Saç Modellerine Bakmak için tıklayınız.

Yorumlar