Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Müstakbel İkiz Annelerine 5 Altın Tavsiye
Beğen
AnneForm Ekibi

 

1. Zaman Çizelgesi Tutun                                                                                                

Sürekli ‘hangisinin altını değiştirdim’ veya ‘hangisinin karnını doyurdum’ diye düşünmektense, 

hazırlayacağınız küçük bir çizelge ile bu düşüncelerin yükünüze yük katmasını engelleyebilirsiniz.

 

2. Yardım Tekliflerini Geri Çevirmeyin

Şüphesiz ki eşiniz ve siz ikiz bebekleriniz için elinizden geleni yapacaksınız, fakat yetişemediğiniz dönemler de olacak. İkisini aynı anda sakinleştirmeniz veya aynı anda karınlarını doyurmanız her zaman mümkün olmayacaktır. Bu dönemlerde özellikle ebeveynlerinizden gelen yardım tekliflerini geri çevirmemenizde fayda var. Kimi zaman bir süreliğine sizde kalmaları bile gerekebilir. Bu durumu sorun etmeden, ‘bu süreci en sorunsuz şekilde nasıl atlatırım?’ sorusuna odaklanın.

 

3. Kendinizi Hayattan Soyutlamayın

Arkadaşlarınız ile istediğiniz sıklıkta görüşemeyebilirsiniz fakat kendinizi onlardan tamamen soyutlamamalısınız. Kendinizi soyutlamayı tercih ederseniz, bir süre sonra bebekleriniz size mutsuzluk getirmiş gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Dışarı çıkamadığınız zamanlarda yakın arkadaşlarınızı evinize çağırmalısınız. Bu durumda hem onlar bebeklerinizi sevme fırsatı yakalarlar, hem de siz sosyalleşmiş olursunuz. Evinizin dağınıklığından ötürü rahatsız olmayı bir kenara bırakın, bu dönemde kimse sizi böyle bir şey için yargılamaz. Ayrıca, kimi zaman bebeklerinizi ebeveynlerinize ya da bakıcıya emanet edip, eşinizle beraber dışarı çıkabilir, ruh halinizi tazeleyebilirsiniz.

 

4. İyimser Olmaya Çalışın

Zor bir süreçten geçeceğiniz konusunda herkes hemfikir, fakat bu bir süreç ve eninde sonunda geçecek. Bebekleriniz büyüyecek, düzenli uyuyacak ve daha az ağlayacaklar. İkiz annesi olmanın avantajlarını yaşayacağınız günler de gelecek. Bunaldığınız anlarda hayata pozitif yaklaşmaya çalışın ve bebeklerinizin o mis gibi kokularının arasında anın tadını çıkarın.

 

5. Asla Kıyaslama Yapmayın

Bebekleriniz arasında kıyaslama yapmamaya özen gösterin ve bu yaklaşımı hayat boyu sürdürün. Birisi daha kolay uyuyor ya da daha az ağlıyor olabilir, bu durum bir üstünlük göstergesi değildir. Onların birbirinden bağımsız birer birey olduklarını ve farklı karakterlerinin olacağını unutmayın.

AnneForm Ekibi Çalıştığı Yer: AnneForm
Yorumlar