Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Yeni Nesil Doğum Kutlaması: Sip & See
Beğen
AnneForm Ekibi

Amerika’da ortaya çıkan Sip&See partileri, bebeği görmek ve doğumunu kutlamak amacıyla arkadaşlar veya yakınlar tarafından düzenlenen etkinliklerdir. Sip&See partilerini, Avrupa ve Amerika’da ‘bebeğin kafasını ıslatmak’ (‘wetting baby’s head’) olarak adlandırılan geleneksel bir kutlamanın modernleştirilmiş hali olarak düşünebiliriz. Bu partinin Türkiye'deki öncülüğünü yapan isim ise bebeğinin doğumunu Sip&See partisiyle kutlayan Ayşe Kucuroğlu oldu.

Genellikle bebek bir ya da iki aylıkken yapılan bu partiler aile ve arkadaşları bir araya getirmekle kalmıyor, bebeği merak eden tüm yakınları tek seferde ve eğlenceli bir ortamda ağırlamayı da olağan hale getiriyor. Üstelik bir Sip&See partisinde kapsamlı yemek hazırlıklarına gerek yok, kokteyl havasında da gerçekleştirebileceğiniz partide küçük atıştırmalıklara ve içeceklere yer vermeniz yeterli!

Siz de sizin için bir Sip&See partisi düzenlemeleri için arkadaşlarınızı veya ailenizi yüreklendirebilir ya da doğum yapacak bir arkadaşınız için şahane bir Sip&See partisi hazırlayabilirsiniz. Parti düzenlemenizi yaparken minik bebekleri ile meşgul olan çifti de haberdar etmeyi unutmayın, çünkü sürpriz bir parti, çiçeği burnunda anne ve baba için pek de kolay olmayacaktır.  

Sip&See partisini istediğiniz şekilde düzenleyebilir ve kendi kültürünüze uyarlayabilirsiniz.

Biz yine de sizler için küçük bir Sip&See partisi kılavuzu hazırladık:  

1.    Parti için zamanlamayı iyi ayarlayın! Yeni doğum yapmış annenin tam olarak iyileştiğinden ve fiziksel olarak rahat olduğundan emin olmadan parti tarihi belirlemeyin!

2.    Bebek söz konusu olunca mekan oldukça önemli. Sip&See partileri genelde evlerde yapılıyor fakat çiçeği burnunda anne ve babayı zor durumda bırakmamak için, parti organizasyonunun başka bir evde ya da uygun bir mekanda yapılması kulağa daha hoş geliyor. Partinin kahramanının huzurunu sağlamak için gerekli tüm düzenlemelerin yapıldığından emin olun!

3.    Kaç kişiyi davet edeceğiniz de son derece önemli. Kalabalık ortamlar bebek için çok sağlıklı olmayacağından, listeyi yakın çevre ile sınırlandırmakta fayda var. Konuklara minik bebeği hatırlatacak hatıralar kalması amacıyla hoş davetiyeler hazırlanabilir.

4.    Ne yeneceği ve içileceği ile ilgili çok fazla strese girmeye gerek yok, unutmayın bu partide esas amaç bebeği görmek. O yüzden yukarda da bahsedildiği gibi küçük atıştırmalıkla hazırlayabilir, alkollü ve alkolsüz içecekler ikram edebilirsiniz.  

5.    Konukların bebek için getirdiği hediyeleri koymak için bir alan ayırdığınızdan emin olun. Amerika’da yapılan Sip&See partilerinde konuklar hediyeleri paket yaptırmadan getiriyor, böylece tüm konuklar bebeğin hediyelerini ve nelere sahip olduğunu görebiliyor.  

6.    Bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın! 

AnneForm Ekibi Çalıştığı Yer: AnneForm
Yorumlar