Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Aile Gelenekleri
Beğen

Aile gelenekleri, nesilden nesle geçen, birlik, beraberlik ve sıcaklık duygularıyla aile yapınızı oluşturmanıza yardımcı olan kurallardır. Aklınıza geldiğinde size huzur, mutluluk ve güven veren anıların oluşmasına yardımcı olur.  
Ailenizde uygulayabileceğiniz bir sürü gelenek vardır. Her gece aynı sandalyede çocuğunuza kitap okumak ya da her cuma gecesi pizza yiyip birlikte film izlemek veya yemek masanızdayken hep birlikte sahip olduklarınızdan ötürü şükretmek gibi basit bir şeyler de olabilir. Gelenekler aileyi bir arada tutan şeylerdir.

Hangi geleneklerin aileniz için uygun olduğuyla ilgili çekinceleriniz olabilir. Ailenizi daha da yakınlaştıran ve tüm aile olarak yaptığınızda zevk aldığınız şeyleri bulmaya çalışarak başlayın. Gelenekleri uygulama zamanı konusunda esneklik gösterebilirsiniz. Her ne kadar kulağa ters gelse de aile ne kadar çok birlikte zaman geçirirse yeni geleneklerin ortaya çıkması da o kadar muhtemeldir. Ailenizin birlikte yaparken zevk aldığı birçok şey olabilir. Ne kadar çok birlikte vakit geçirilirse, kollektif olarak paylaşacağınız ve ailenize iyi gelen gelenekleri keşfetme fırsatınız da o kadar artacaktır. 

Yorumlar