Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Ailenizin Ekonomik Durumunu Korumak
Beğen

Para konusuna eşlerden her ikisi de hâkim olmalıdır. Bu sayede iki kişiden biri hastalanıp çalışamadığında, işini kaybettiğinde veya boşanıldığında para ile ilgili konularda sıkıntı yaşamazsınız. Muhtemelen para yönetiminden eşlerden biri sorumludur. Her iki taraf da devamlı maddi konularda birbirini bilgilendirdiği sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız. Haftada sadece 15 dakikanızı ayırarak paranızın ne kadarını nereye harcadığınızı konuşabilir ve eğer gerekli görürseniz de bazılarını kısabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir konu da 'benim' ve 'bizim' kelimeleridir. Mortgage, ev ihtiyaçları, çocuk masrafları gibi ortak giderler için ortak bir hesap açtırmak akıllıca olacaktır. Daha sonra eğer isterseniz, her iki taraf da kendi adına ve hesap vermeyeceği küçük bir hesap açtırabilir. Özellikle çalışmayan bir anneyseniz bu çok önemlidir.   

Kendi mali verilerinizi korumak da önemlidir. Eğer evlenmeden önce iyi bir kredi geçmişiniz varsa onu korumaya çalışmalısınız. Her zaman kendi adınıza olan bir kredi kartınız olsun. Bu hesap sayesinde kredi geçmişiniz de boşa gitmemiş olur.

Yorumlar