Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Bebeğin Masraflarıyla İlgili Tavsiyeler
Beğen

Bebeğinizin doğumunu beklerken, onun ihtiyaç duyacağı şeyleri düşünmeye başlayacaksınız ve elbette bunların maliyetini de! Fakat alışveriş her zaman düşündüğünüz kadar pahalıya patlamayabilir. Önerilerimize kulak verin!

  • Toptancılardan alışveriş etmeyi tercih edin. Biraz market gezerek araştırma ve fiyat mukayesesi yapın. Bebek bezi gibi şeyler toptancılarda daima daha ucuza bulunabilir. 
  • Yakınlarınızla konuşun. Eğer kısa bir süre önce bebek sahibi olan bir tanıdığınız varsa onunla da konuşabilirsiniz. Hem neyi nerden aldıklarıyla ilgili size faydalı tavsiyelerde bulunabilirler hem de memnuniyetle size verebilecekleri bebeklerinin çok az kullandığı eşyalar olabilir. Unutmayın ki bebeklere alınan eşyalar sadece birkaç hafta ya da ay kullanılır ve hala yeni gibidirler. 
  • İnternetten mobilya ve oyuncak araştırması yaparak çok iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz.
  • Alışveriş sitelerindeki indirimlerin yanısıra, takas sitelerini de takip edebilirsiniz. İhtiyacınız olacağını düşünerek aldığınız ve kullanmadığınız bir eşyayı tam da ihtiyacınız olan şeyle takas etmeniz için bu sistemler çok işe yarar. 
  • Bebeğin ihtiyaç listesi yapmak da çok faydalıdır. Birileri her an sizin için bebeğe hazırlık partisi verebilir ya da size hediye yollamak isteyebilir. Eğer böyle bir liste yaparsanız size hediye almak isteyenler o listeden ihtiyacınız olan bir şeyler seçebilirler. Aslında sizin liste yapmanıza bile gerek yok çünkü bebek eşyaları satan çoğu mağazada bebek ihtiyaç listesi bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken bu listelerden birini bulup ekleyip çıkarmak istediklerinize karar vermek ve kendi listenizi oluşturmak.
Yorumlar