Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Bebek Doğmadan Önce Nasıl Birikim Yapılabilir?
Beğen

Bebek sahibi olmanın maddi açıdan bir yükümlülük getireceğini bilmek ve bütçeyi ona göre ayarlamak gerekir. 

Hamilelik döneminde hazırlanmaya başlamak en iyi seçenektir. Kalem kalem kontrol ederek bütçenizi gözden geçirin ve bebeğinizin masraflarını hesaplayın. Daha sonra zorlanmamak için gerçekçi yaklaşımlarda bulunun. Bu ayrıca doğumdan sonra evde mi kalacaksınız yoksa işe mi döneceksiniz sorusuna vereceğiniz cevapta da size yardımcı olacaktır. Eğer doğumdan sonra işe dönmeyecekseniz, tek gelirle masrafları karşılamayı öğrenmek için pratik yapma fırsatı bulabilirsiniz. Aslında bunu her halükarda yapmalısınız. Hamilelik süreniz boyunca kendi gelirinizi biriktirmelisiniz. Bebeğiniz olduğunda az bir gelirle yaşamayı öğrenmiş olursunuz.   

Para biriktirmek için mucize yaratmaya gerek yok. Tek yapmanız gereken kazandığınızla harcadığınız arasındaki farkı koruyabilmek.

Tabii ki bütçenizde böyle bir kesintiye gidebilmek için önce paranızı nerelere harcadığınızı saptamalısınız. Bunu belirledikten sonra da hangi harcamalarınızdan feragat edebileceğinize karar verebilirsiniz.    

Neye ihtiyacınız olduğunu ve ne kadar harcayacağınızı iyi hesaplayın. İş yerinizdeki panonuza veya buzdolabınızın üzerine hedeflediğiniz rakamı yazın. Böylece bebeğinize her yeni kıyafet almayı düşündüğünüzde zaten daha önce aldıklarınızı hatırlayabilir ve bu şekilde birikim yapabilirsiniz. 

Yorumlar