Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Ev Hanımı Annelerin Görmezden Gelinmesi
Beğen

Ev hanımı bir anne olmayı mı düşünüyorsunuz? Çoğu anne hiçbir getirisi olmayan bir iş olmasına rağmen, ev hanımı bir anne olmayı dünyada hiçbir şeye değişmeyeceklerini ve çok kıymetli bir iş olduğunu düşünmektedir.

Ev hanımı bir anne olmayı düşünmeyen birçok kişi ise ev hanımı olan bir annenin ne tarz şeylerle uğraştığını ve bunların aile için ne kadar önemli şeyler olduğunu bilmemektedir. Bu işleri yapabilmek için hem yeterince becerikli hem de güçlü olmak gerekir. En basit şekilde ele alacak olursak bir insan yetiştirmek dünyadaki en zor şey diyebiliriz.

Genelde düşünülenin aksine, ev hanımı bir anne olmak çok kolay bir şey değildir. Para kazanmadığınız sürece yaptığınız şeylerin gerçek bir iş olmadığını düşünen birçok insan vardır.

Yine de her insan bu şekilde düşünmez. Ev hanımı annelerin, hem toplum tarafından hem de bizzat kendi eşleri tarafından azımsandığı acı bir gerçektir. Yaptıklarınız için size bir ücret de ödenmez, değeriniz de bilinmez ve övgü de almazsınız.

Hâlbuki ev hanımı annenin yaptığı iş de çalışan eşinin yaptığı iş kadar önemlidir. Her açıdan yaptıkları işin değeri parayla ölçülemez. Çocuklarına gösterdikleri sevgi, onlara hayatta yol göstermeleri ve onlara verdikleri huzur parayla satın alınabilecek şeyler değildir. Hiç kimse bir annenin sevdiği ya da ilgilendi gibi bir çocukla ilgilenemez. Ev hanımı annelerin yaptığı işin kıymeti sonsuzdur.

Yorumlar