Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
İşteyken de Bebeğinizle İletişim Halinde Olun
Beğen

Her ne kadar uygun bir durum olmasa da, bazı mecburiyetlerinizden ötürü bebeğinizden uzak kalmanız gerekebilir. Eğer doğumdan sonra işe dönmeye karar verdiyseniz her gün bebeğinizden bir süreliğine ayrı kalacaksınız demektir. Her ne kadar alışılması zor bir durum olsa da, sizi bebeğinizle iletişim halinde tutabilecek yolları deneyebilirsiniz. Bu yollar sayesinde ayrı kalma sorununu tamamen çözemezsiniz; ancak bebeğinizin daha huzurlu ve daha az mutsuz olmasını sağlayabilirsiniz.  

Onu Arayın

Kendi küçüklüğünüzü hatırlayın; annenizin bir sarılmasıyla ya da telefondaki o şefkatli sesiyle size huzur vermez miydi? Çocuğunuz kelimelerinizin ne anlama geldiğini anlayamayacak kadar küçük olsa da, ses tonunuz sayesinde ona güvendeymiş hissi verebilirsiniz. Bu yüzden gün içinde bebeğinizi aramaya çalışın. 

Sesinizi Kaydedin

Eğer telefon edemeyecek kadar meşgulseniz, kendi sesinizi kaydedebilirsiniz. Mesela ona hikâye okuyabilir ve devamlı onun etrafındaymışsınız gibi hissettirebilirsiniz.

Görüntülü Konuşma

Bebeğinizle iletişimde olmanızı sağlayabilecek birçok video programı da mevcuttur. Hem görsel hem de işitsel olarak onunla iletişimde olmanız, annesine olan ihtiyacını biraz olsun giderecektir.

Yorumlar