Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Minik Ördeğim!
Beğen
Köşe Yazarı

Bade’nin doğumundan itibaren en çok zorlandığım süreçleri düşününce bunların yemek yemesi ve yıkanması olduğunu fark ettim.

Yemek yedirmek daha önce de bahsettiğim gibi çok çok zorlayıcı bir süreç. Şu aralar biraz daha az sancılı olduğunu söyleyebilirim. Sanırım artık yememesini pek fazla kafama takmıyorum. Ama ilk zamanlar, özellikle ilk 10 ay sütüm yarıyor mu, ek gıdayı yeterli alıyor mu paniklerini çok yaşadım. Evdeki tartıyla tartmaya çalışıyor ya da en yakın sağlık ocağına arada bir (!) uğruyordum. Eşimin, 'biraz abartmıyor musun', söylenmelerinden dolayı gizli gizli banyodaki tartıya koymaya çalışıyordum Bade’yi.

Diğer zorlandığım süreç de banyosuydu Bade’nin. Hastaneden çıkmadan önce bizimle ilgilenen hemşiremiz Bade’yi yanımda yıkayarak bilgilendirme yapmıştı fakat yine de tek başıma asla yapamayacağımı düşünüyordum. Göbek bağı düşene kadar yıkamadım zaten. Sonra ilk yıkamam annem ve kayınvalidemle birlikte oldu. Sonraki 1 aylık süreçte de yine annemle onun için aldığımız küvette yıkamaya devam ettik.

Okuduğum makale ve kitaplarda bebeklerin ciltlerinde yeterince koruyucu yağ tabakası oluşmadığı için kolay üşüdüklerini ve ısı değişikliklerine hemen uyum sağlayamadıkları yazıyordu. Bebeklerin ciltlerindeki bariyer fonksiyonu gelişmediği için, ciltleri çabuk nem kaybediyormuş. Bu sebeple banyo suyunun sıcaklığının 36 derece, oda sıcaklığının ise 22-24 derece olması gerekliymiş. Bebek cildi yetişkin cildine göre daha ince olduğu için bebekler çabuk üşüyor. Bu nedenle banyo süresinin 5-6 dakikadan fazla olmaması gerekiyor.

Banyodaki en büyük sorunum suyun derecesiydi. Yok ‘dirseğinle kontrol et’, yok ‘termometre bak 34 gösteriyor 36 olmalı’, ‘bu termometre yanlış mı bir tane daha alalım’… Tam bir kaos. Herkesten bir ses çıkarken sen de küçücük kuzunun kulağına su kaçmasın, aman üşümesin, acaba kayar mı, altına bir de sünger mi alsak düşünceleriyle uğraşıyorsun. Bade için aldığımız küvet o süreçte bulabildiğim en iyi küvetti, kaydırmaz tabanlı, PBA 0, suyun seviyesini rahat belirleyebildiğin bir üründü. Allahtan benim minik ördeğim suyu çok sevdi. Hala da çok seviyor, banyodan çıkmamak için ağlıyor. Küvetinin içinde bıraksam saatlerce kalabilir diyebilirim size. Pratik ürünlere bayılan bir insan olarak size bu yaşadığım sorunları tek bir seferde çözebilen bir ürün tavsiyesinde bulunmak istiyorum.

Aqua Scale Akıllı Bebek Küveti Bir kere hem bebek tartısı hem de suyun derecesini ölçen termometresi sayesinde çok çok kurtarıcı ve pratik bir ürün. Küvet, kesinlikle düşünülerek annelerin talep ve ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış. Yaratıcı bir çözüm olduğunu söyleyebilirim. Firmanın şu cümlesi aslında her şeyi açıklıyor “Gereklilik bütün icatların temelidir”. Aqua Scale Akıllı Bebek Küvetiyle bebeğinizin gelişimini rahatlıkla evinizden her gün takip edebileceksiniz.

Kilo ölçümünün hafızaya alınmasının da bebek takibi için çok işe yarar olduğunu düşünüyorum. Hele ilk aylarda benim gibi birçok annenin özellikle üzerinde durduğu en önemli konu sağlıklı kilo alımıdır. Aqua Scale, ilk çok yönlü bebek küveti, ailelerin bebeklerinin tam kilosunu öğrenmesine imkân verirken, aynı zamanda sürekli suyun sıcaklığını da ölçerek ebeveynlere kolaylık sağlamakta. Aqua Scale'in teknolojisi sayesinde bebeğinizin sudaki hareketleri de hesaplanarak, net ağırlığını öğrenebiliyorsunuz.

'Su soğudu mu', 'tekrar ölçelim', 'sıcak su ekleyelim' endişelerini de içine yerleştirilmiş termometre ile banyo sıcaklığını sadece başında kontrol etmekle kalmayıp, devamlı su sıcaklığını kontrol altında tutmasıyla da atabilirsiniz.

Ergonomik tasarımı ve kaymaz iç yüzeyi sayesinde bebeğinizin ilk 6 ayında bile kaymadan, bebeğinizin kollarının ve bacaklarının altından desteklediği için, güvenli duruşunu kolaylaştırarak ideal banyo duruş pozisyonunda yıkamanızı sağlıyor. Bebeğiniz oturmaya başladıktan sonra, destek kısmını çıkararak, Aqua Scale'in iç hacmini genişletip, 2 yaşına kadar (15kg'a kadar) kullanabiliyorsunuz. Sadece bebek tartısı olarak susuz da kullanabiliyorsunuz.. Hafif bir ürün  olduğu için bebeğinizin yıkamak için banyodan odaya ya da mutfağa (sürekli sıcak olduğu için en ideal yer mutfakmış) kolaylıkla taşıyabiliyorsunuz. Yüzeyin sıcak suyla temas ediyor oluşundan dolayı  en önemlisi de zararlı BPA, Fatalat, PVC  içermiyor oluşu.

Tüm bu özellikleriyle anneler için gayet pratik ve tercih edilebilir bir ürün olduğunu düşünüyorum.

İrem Balıkçıoğlu Unvanı: AnneForm Yazarı
Yorumlar