Merhaba, hoş geldiniz ! AnneForm'un eşsiz özelliklerini daha iyi kullanabilmek için üye olabilirsiniz.
Tatil: Neşe mi Zorundalıklar mı?
Beğen

İstemeseler dahi çoğu insan tatil planlarını akrabalarıyla birlikte yapar. Akrabalarımızı seçemeyiz ancak onlara nasıl davranacağımıza, onlarla nasıl ve ne kadar zaman geçireceğimize karar verebiliriz. Kendinizi aynı gün içinde herkesi uzun uzun ziyaret etmek zorundaymış gibi hissetmeyin. Tatillerde kısa ziyaretler yaparak, kalan vaktinizi istediğiniz gibi istediğiniz kişilerle geçirebilirsiniz. Kendi geleneklerinizi oluşturun ve aileniz için en iyi şeyin ne olduğunu düşünüyorsanız, onu yapın.

Akrabalarınızla yaptığınız toplantılardan istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz, bundan çekinmeyin ya da çocuklarınızın uykusu geldiyse onları eve götürmekten kaçınmayın.

Herkesin yapmaktan hoşlanacağı etkinlikler ayarlayın ve her şeyi oluruna bırakın. Bazen en güzel anılarınızı sadece anı yaşayarak elde edersiniz.

Yardıma açık olun. Mutfak işlerini paylaşmak, temizliği veya diğer işleri birlikte yapmak karşılıklı iletişim kurabilmek için iyi fırsatlardır. Karşınızdakini gerçekten dinlemek, akrabalarınızın yanında daha iyi hissetmenizi ve onlarla daha kolay vakit geçirmenizi sağlayabilir. 

Olaylara iyi tarafından bakın. Genelde daha çok canımızı sıkan şeyleri göz önünde bulundurduğumuzdan, bunun tersini deneyerek insanların iyi yanlarını da görmeyi öğrenebiliriz.

Akrabalarınız muhtemelen değişmeyecek, bu yüzden sahip olduklarınızı oldukları halleriyle kabullenin. Ayrıca neticede, aile bağlarını kuvvetlendiren de gelenekler değil midir? 

Yorumlar