top of page

Ebeveynler İçin Zaman Yönetimi

Güncelleme tarihi: 8 Eyl 2020


Ebeveynler İçin Zaman Yönetimi

Eğer ebeveynler çalışıyorlarsa günlük hayatlarında çok daha fazla çaba sarf etmeleri gerekiyor demektir. Her ne kadar size destek olan birileri de olsa, zaman zaman yükümlülüklerinizin altında boğulabilirsiniz. Bu duruma engel olmak için pratik çözümler bularak, aile bağlarınızı, işinizi, sosyal ve duygusal hayatınızı daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Bu pratik çözümler için ise 'zaman yönetimi' olmazsa olmazdır.


Zamanı etkin olarak kullanabilmek için aşağıdaki tavsiyelere göz atmalısınız:


- Yapılacak işleri eşinizle paylaşarak, daha sonradan ortaya çıkabilecek herhangi bir yanlış anlaşılmayı engelleyebilirsiniz.

- Yatmadan önce, bir sonraki gün için hem kendi kıyafetinizi hem de çocuğunuzun kıyafetini hazırlayın.

- Ne yemek yapacağınıza önceden karar verin. Yemekleri müsait bir zamanınızda hazırladıktan sonra, daha sonra yemek üzere dondurucuya atarak zaman kazanabilirsiniz. Ayrıca, eşinizin de mutfakta aktif olmasını sağlamalısınız. Yemek hazırlamak sadece sizin sorumluluğunuz olmamalı.

- Zamanı etkin kullanmaya çalışın. Çocuğunuz ile beraberken dikkatinizi ona verin. Çocuklar ve anne babalar arasındaki bağ beraber kaliteli vakit geçirerek güçlenir.

- Yardım isteyin. Dakika hesapları ile kendinizi tüketmek yerine ailenizden ve tanıdıklarınızdan yardım istemekten çekinmeyin.


2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page