top of page

Hamile Kalmak İçin Tavsiyeler

Güncelleme tarihi: 14 Tem 2020


Hamile Kalmak İçin Tavsiyeler

Eğer hamile kalmaya çalışıyorsanız, yumurtlama döneminizi belirleyerek ve doğal yollarla doğurganlığınızı arttırmaya çalışarak şansınızı yükseltebilirsiniz. Daha çabuk hamile kalabilmek için aşağıdaki 5 yolu deneyebilirsiniz: 


İyi Beslenin

İyi beslenme doğurganlığı arttırdığı için çok mühimdir. Uzmanlar eğer hamile kalmak isteniyorsa, hazır gıdalardan, kafeinden ve şekerden uzak durmak gerektiğini söylüyor.


Yoga

Yoga vücuttaki kortizol seviyesini, stresi ve siniri azaltır, gerilen kasları ve kalçalarda ki bağ dokusunu yumuşatarak ve beli esneterek üreme organlarına giden kan akışını hızlandırır. 


Masaj

Kim güzel ve rahatlatan bir masajdan hoşlanmaz ki? Hamile kalmaya çalışırken masaj yaptırmak stres hormonlarını azalttığı düşünülmektedir. 


Stresinizi atın

Son araştırmalara göre stresle başa çıkma programlarına katılan bayanların, ikinci kez doğurganlık tedavisine katıldıklarında daha iyi sonuçlar aldıkları saptanmıştır. 


Doğru tıbbi destek

Her şeyi tam olarak doğru yapsalar da eşler hala kısırlıktan yana sorun yaşayabilirler. Yapılabilecek en iyi şey, iyi bir doktor bulmak ve eğer bir problem varsa erken teşhis yoluyla ve doğru tedaviyle sorunu çözmeye çalışmaktır. 


0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

13. Hafta

Comentarios


bottom of page