top of page

Ünlü Anneler Nasıl Doğum Yapıyor?

Güncelleme tarihi: 8 Eyl 2020

Ünlü Anneler Nasıl Doğum Yapıyor?

“Nasıl doğum yapacağım?” sorusu tüm anne adaylarının aklını kurcalayan bir soru olmaya devam ediyor. Dünyada ve Türkiye’de ünlüler hangi doğum yöntemini tercih ettiler dersiniz? 


Demet Şener

2006 yılında kızı İrem’i normal doğumla dünyaya getiren Demet Şener, "7 saat boyunca doğum sancısı çektim. Yoga hocam da yanımdaydı. Düzgün nefes almamı sağladı. Doğumda hiç bağırmadım." şeklinde açıklamalar yapmıştı. İkinci doğumunu da aynı şekilde yapan Şener, normal doğum tercih edenlerden.


Çağla Şikel

Her iki çocuğunu da normal doğum ile dünyaya getiren Şikel, iki doğumunda da epidural anestezi kullandı. Doğum koçu desteği aldığını da açıklayan Şikel, ‘doğum koçum olmadan asla’ diye düşünenlerden.


Nurgül Yeşilçay

Doğum sancısı ile adeta alay eden Nurgül Yeşilçay da bebeğini normal doğum ile dünyaya getirdi.


Pınar Altuğ

Kızı Su’yu doğurmak için 12 saat doğum sancısı çektiğini ifade eden Altuğ, normal doğum yapanlardan. Bu durumdan hiç pişman olmadığını da ifade etmekten geri kalmıyor.


Gülben Ergen

Gülben Ergen ilk gebeliğini 36 yaşında yaşadı ve ilk çocuğu Atlas’ı normal doğumla dünyaya getirdi. Ergen, Atlas’tan sonra dünyaya getirdiği ikizlerini sezaryenle doğurdu. 


Deniz Akkaya

Deniz Akkaya ise 18 saatlik bir sancının ardından epidural yöntemle doğum yapanlardan. Akkaya da doğum koçunun desteğini arkasına almayı ihmal etmemiş.


Biraz da Türkiye dışına göz atalım:


Beyonce Ünlü şarkıcı Beyonce, 2012’de dünyaya gelen kızını normal doğumla dünyaya getirdi.


Christina Aguilera

Christina Aguilera, ilk çocuğunu 2008’de dünyaya getirdi. Tercihini sezaryenden yana kullanan güzel şarkıcı sezaryen kararını etkileyen şeyin normal doğumun zorlukları olduğunu açıkladı. 2014'te dünyaya gelen ikinci bebeğini de sezaryenle dünyaya getiren Aguilera, sezaryen savunucularından.


Gisele Bündchen Belki de ünlüler arasında en ilginç hikayelerden birisi Bündchen’ın hikayesi. Gisele Bündchen çocuğunu 2009’da evinin küvetinde suda doğumla dünyaya getirdi. Doğum boyunca her şeyin farkında olmak istediğini belirten Bündchen, huzurlu bir doğum gerçekleştirdiğini savunuyor. İkinci doğumunu da evinde gerçekleştiren Bündchen, normal doğum savunucularından fakat evde yaptığı doğumlar, risklerin gözardı edilmesi sebebiyle bazı doktorlar tarafından eleştirilmiş.

Jessica Alba Jessica Alba, ilk bebeğini normal doğum ile dünyaya getirdi. Alba doğum esnasında yoga nefesi aldığını ve sürece odaklandığını açıkladı. İkinci doğumunda daha aynı acıyı çekeceği için daha çok korktuğunu da belirten Alba, yine de normal doğum yapmaktan vazgeçmemiş.


Britney Spears Britney Spears, ilk oğlunu 2005 yılında sezaryenle dünyaya getirdi. Bu kararı vermesinde annesinin doğum sancısı ile ilgili anlattıklarının etkili olduğunu ifade ediyor. İkinci çocuğunu da sezaryen ile dünyaya getiren Spears, sezaryen tercih edenlerden.


Angelina Jolie Angelina Jolie, ilk biyolojik çocuğu Shiloh’ı dolayı sezaryenle doğurmak zorunda kaldı. Bu zorunluluğu tetikleyen şeyin bebeğin ters dönmesi olduğunu açıkladı.  Jolie, daha sonra doğan ikiz bebeklerini de sezaryenle dünyaya getirdi.


Victoria Beckham Dört çocuğunu da sezaryenle dünyaya getiren Victoria Beckham da sezaryen tercih edenlerden.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page